Berlināles laureāte - zviedru drāma “Mana tievā māsa" - "Ideju bodē”

Pirmdien, 18.jīlijā pulksten 18 radošajā telpā “Ideju bode” notiks kārtējais bezmaksas kino seanss. Šoreiz skatītājiem tiek piedāvāta zviedru režisores Sannas Lenkenas drāma "Mana tievā māsa" (Min lilla syster).

Filma ir Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla konkursa Generation Kplus galvenās balvas Kristāla Lācis ieguvēja un viena no 2015. gada daudzsološākajām kino debijām. Filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Stellas acīs vecākā pusaugu māsa Katja ir īsta zvaigzne — viņa ir ģimenes acuraugs un talantīga daiļslidotāja, kuras dienas paiet neatlaidīgos treniņos. Kad Katjas sportošana sāk atgādināt apsēstību, un viņas izturēšanās kļūst arvien saltāka, Stella ir pirmā, kas atklāj māsas noslēpumu un saprot tā iespējami postošās sekas. Viņai jāpieņem grūts lēmums: izstāstīt par to vecākiem un novērst briesmas, vai turēt Katjai piespiedu kārtā doto solījumu klusēt.

Radošā telpa “Ideju bode" sadarbībā ar kinoteātri "Kino bize" no maija līdz novembrim Liepājā organizēs nekomerciālā mākslas un dokumentālā kino seansus.

Programmā iekļautas pavisam jaunas pagājušā gada festivālu laureātes – no Berlīnes, Kannām, Eiropas kinoakadēmijas līdz Oskaru nominācijām. Filmas tiek demonstrētas bez maksas.
Informācijai:
 
27.jūlijā radošās telpas "Ideju bode" pagalmā notiks brīvdabas kino seanss, kurā tiks demonstrēta Kuldīgā notiekošā Dizaina filmu festivāla lente - "Kapitāls C: Finansēšanas revolūcija".

Pievieno komentāru

Kultūra