"Baznīcu nakts" Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē piedāvā plašu programmu

10.jūnijā Liepājā otro gadu norisināsies kultūras notikums “Baznīcu nakts”, kurā savu namu durvis atvērs arī 11 Liepājas dievnami. Pasākums notiks arī Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, informē "Baznīcu nakts" pārstāve Ilze Vitāle.

Baznīcu nakts misija ir sekmēt Latvijas tautas kulturālo izaugsmi. Iepazīstināt cilvēkus ar kultūras un garīgajām vērtībām Latvijas kristīgo draudžu un baznīcu mantojumā. Stiprināt sabiedrības garīgo labklājību, intelektuālo izaugsmi, kultūras un valstisko pašapziņu. Baznīcu nakts aicina cilvēkus iepazīt Baznīcas mantojumu, rosina cilvēku interesi par kristīgo ticību un draudzi un aicina atsaukties Kristīgās ticības aicinājumam.

10.jūnija pievakarē Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē (Lielā ielā 9) pl. 17:50 “Baznīcu nakts” tiks atklāta ar baznīcas zvanu skaņām, kam sekos plaša pasākuma programma:

18.00 Atklāšanas svētbrīdis, uzruna. Vada Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers. Pēc svētbrīža būs iespēja noskatīties video materiālu par Baltijas valstu Nacionālo arhīvu sagatavoto izstādi “Mēs Latvijai! Mēs Lietuvai! Mēs Igaunijai!”

18:00-23:00 Apskatāma Baltijas valstu Nacionālo arhīvu izstāde “Mēs Latvijai! Mēs Lietuvai! Mēs Igaunijai!” Izstāde veltīta Latvijas neatkarības deklarācijai, kas tika pieņemta 1990. gada 4.maijā un tā bija sākums jaunam posmam Latvijas valsts vēsturē – demokrātiskas valsts atjaunošanai. Kontekstā izstāde vēstī arī par notikumiem Lietuvā un Igaunijā.

18:30-20:45 Radošās darbnīcas bērniem “Svētā Gara dāvanas”. Bērni gatavos pateicības un lūgšanu kartiņas, krāsos balonus, veidos origami darbiņus, dekorēs tējas svecītes.

19:00-22:30 Ekskursija katedrāles tornī. Iespēja reizi pusstundā (grupās līdz 30 cilvēkiem) uzkāpt katedrāles tornī un apskatīt pilsētas panorāmu. Tornī iespējams uzkāpt, saņemot kuponus, kas būs pieejami no 10.06.2016. pl.19.00 (kopumā 240 gb.).

20:20 Dekāna P.Kalka vadīta lekcija “Dieva dāvanas”. Pēc lekcijas iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

21:00 Lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs”, lūgšana par Latviju. Vada P.Kalks.

21:15 Dzejas pusstunda. Piedalās dzejnieki Raimonds Knesis un Gunita Boka.

22:00 Vokālā ansambļa “Gaismiņa” un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas flautist kvarteta koncerts “Lūgšana”. Programmā: “Stars”(Ē.Ešenvalds), “Zvani” (A.Kontauts), “Es skanēšu” (A.Kontauts), “Ave Maria” (R.Dubra), “Mīlestības dziesma” (A.Eniņš), “Mūsu Tēvs debesīs” (A.Eniņš) u.c.

23:00-24:00 Tezē dziedājumi, meditācija sveču gaismā, noslēgums

Aicinām piedalīties “Baznīcu nakts” pasākumos Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē!

Visi programmā paredzētie pasākumi ir BEZMAKSAS!

Informējam, ka katedrāle ir atvērta darba dienās un sestdienās pl.10.00-18.00, svētdienās pl.12.00-17.00, dievkalpojumi notiek ceturtdienās pl.18.00, svētdienās pl.10.00.

Plašāka informācija: www.baznicunakts.lv. Liepājas baznīcu programmu bukleti pieejami baznīcās, Liepājas reģiona tūrisma informacijas birojā, Liepājas muzejā, Biedrības namā, Ideju bodē u.c.

Pievieno komentāru

Kultūra