Baltijas ceļa gadadienā noslēgsies festivāls VIA BALTICA

23. augustā, kad vēsturiski tiks atzīmēta akcijas Baltijas ceļš gadadiena, kamermūzikas festivāla VIA BALTICA ietvaros notiks divi pasākumi. Viens no tiem būs mūzikas vēsturnieka Arnolda Klotiņa tikšamās ar lasītājiem diskusiju ciklā „Nezināmā Liepāja”, bet otrs – festivāla VIA BALTICA noslēguma koncerts, kurā piedalīsies kamerorķestra Sinfonietta Rīga stīgu kvartets kopā ar klarnetistu Intu Dālderi.

Šogad Arnolda Klotiņa redakcijā iznākusi grāmata „Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940.-1945.”, kurā apjomīga daļa veltīta arī daudzveidīgajai un aktīvajai mūzikas dzīvei Liepājā. Diskusijā mūzikas vēsturnieks dalīsies ar apjomīgā pētījuma atziņām un secinājumiem, kā arī ar citiem interesantiem faktiem un notikumiem par Liepājas pilsētas mūzikas dzīvi ārpus okupāciju laika, piemēram, komponista Alfrēda Kalniņa uzturēšanās laiku (1911-1915 un 1918-1919) Liepājā pirms un pēc  Pirmā pasaules kara. Šajā laikā kā viņa garabērns ar pamatīgu cīņu tika izveidotas tagadējās Annas baznīcas ērģeles, bet 1918. gadā Liepājas Peldparkā komponists radīja operu „Baņuta”.
 
Diskusija „Nezināmā Liepāja” notiks 23. augustā plkst. 15.00 Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā. Ieeja – bez maksas.

Savukārt 23. augusta vakarā plkst. 19.00 Liepājā viesosies Sinfonietta Rīga stīgu kvartets un klarnetists Ints Dālderis. Programmā būs dzirdami visu trīs Baltijas valstu skaņdarbi, lai svinīgi uz Baltijas vienotības nots noslēgtu festivālu VIA BALTICA. Klausītājiem būs sagādāts arī pārsteigums – koncertā stīgu kvartets uzstāsies ne tikai instrumentāli, bet arī vokāli, izpildot lietuviešu komponistes N. Valančiūtės skaņdarbu.

Noslēguma koncerts notiks 23. augustā plkst. 19.00 Promenade Hotel Hika zālē (Vecā Ostmala 40). Biļetes uz koncertu var iegādāties visās Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Festivāls VIA BALTICA, kas veltīts Baltijas ceļa atcerei un Baltijas valstu sadarbības veicināšanai kultūras jomā, šogad norisinās no 10. augusta līdz pat 23. augustam. Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, to cena ir, sākot no 3 latiem. Iegādājoties abonementu, vienu koncertu apmeklē bez maksas. Ar festivāla jaunumiem iespējams iepazīties festivāla mājas lapā www.via-baltica.lv, kā arī sociālajos portālos draugiem.lv, facebook.com un twitter.com.

Andra Jurgelāne, Via Cultura sabiedrisko attiecību asistente

Pievieno komentāru

Kultūra