Atzīmēs Olafa Gūtmaņa 85. jubileju

Trešdien, 11. janvārī, plkst.14 Liepājas Universitātes (LiepU) Senāta telpā (203.) notiks svinīgs pasākums, kura laikā 85. gadu jubilejā tiks godināts un sveikts dzejnieks, LiepU himnas vārdu autors Olafs Gūtmanis.

Pasākuma laikā dzejnieks tiks aicināts parakstīties Liepājas Universitātes Goda grāmatā, kas ir augstskolas augstākais novērtējums.

Šis gods Olafam Gūtmanim tiek piešķirts par rakstniecības augsto māksliniecisko kvalitāti, par ieguldījumu latviešu kultūras attīstībā, kā arī par abpusēji produktīvo sadarbību ar Liepājas Universitāti.

Lai godinātu dzejnieku, pasākumā piedalīsies augstskolas administrācija,docētāji, studenti un citi viesi. Pasākuma laikā notiks Olafa Gūtmaņa jaunāko dzejoļu lasījumi un dalīšanās iespaidos par viņa literāro darbu vērtībām. Dzeju lasīs gan rektors Jānis Rimšāns, gan zinātnes prorektore Ieva Ozola, gan eksrektori Kārlis Dobelis un Gunta Smiltniece, gan arī valodniece Benita Laumane, mākslinieks Aldis Kļaviņš u.c.

Pasākumu organizē Kurzemes Humanitārais institūts un Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte, vada lektore Sandra Okuņeva.

Savukārt 22. janvārī pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dzejas un mūzikas pasākums, kas veltīts Olafa Gūtmaņa 85. jubilejai.

Pasākuma programmā: Olafa Gūtmaņa dzeju dziesmu ciklā "Zvanītājs", kuram mūziku sacerējis Edgars Silacērps un kuru izdziedās grupas "Credo" mūziķi.

Teicēja lomā Jānis Dreiblats. Olafa Gūtmaņa dzeju, kuru komponista Agra Engelmaņa mūzikā izdziedās koris "Laiks". Diriģente Ilze Balode un Jēkabs Ozoliņš.

Savus jaunākos dzejoļus lasīs pats Olafs Gūtmanis.

Pievieno komentāru

Kultūra