Atklās mākslinieces Līvas Kaprāles darbu izstādi "Maza brēka – liela vilna"

Sestdien, 5. martā, pulksten 16 Liepājas Latviešu biedrības nama Galerijā atklās jaunās mākslinieces Līvas Kaprāles darbu izstādi ''Maza brēka - liela vilna''.
 
Pārfrāzētajā teicienā, kas izvēlēts kā izstādes nosaukums, paslēpta norāde uz autores iecienītāko tekstiltehniku - vilnas filcēšana. Līvu visvairāk aizrauj pats darba process, nevis stāsti par iecerēto rezultātu. Paradoksāli, bet pirmo reizi iepazīstoties ar filcēšanu, viņa nepatikā nodomājusi, ka nekad vairāk tajā labprātīgi nedarbosies, bet gan diplomdarbs Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, gan arī izstādē ''Maza brēka -  liela vilna''  daļēji aplūkojamais Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura darbs „ Emociju pilieni”, gan maģistra darbs tapuši tieši šajā tehnikā.

Darbi bieži ir konfrontācijā ar ierasto biezo, pasmagnējo vilnas vēluma dabu. Putekļu segas biezumam tuvojošos un plūstošu līniju ritmu bagātos filcējumos tiek iemūžināts personīgais skatījums uz pasauli. Filcējumiem nereti īpašas ir duālās dekoratīvās vērtības - vienmērīgi izkliedētā apgaismojumā nolasāms glezniecisks, krāsains attēls, bet pretgaismā atklājas grafiski strukturālais materiāla šķiedru zīmējums. Līva Kaprāle ir izkopusi neierasti precīzu attēla izveidi slapjās filcēšanas tehnikā. Kā pēc kādas sarunas rakstījis mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs: ''.... domāju, ka uz jautājumu «Kas ir viņas galvenais stimuls un pamatuzdevums?» Līva atbildētu, ka pasaules skaistuma izzināšana ar materiāla palīdzību.''

Vēl studiju laikā izstrādājot bakalaura darbu un vēlāk maģistrantūrā, gatavojoties pirmajai personālizstādei autore daudz meklējusi emociju izteiksmi veidojot savu pašportretu vilnā. Līvai Kaprālei Liepājas Latviešu biedrības namā notiks trešā personālizstāde. Pirmā bijusi dzimtajā Ogrē. Otrā notika Lietuvā, ar kuru ciešākas saiknes radušās maģistrantūrā Erasmus programmas ietvaros divus semestrus studējot Viļņas mākslas Akadēmijas tekstilmākslas nodaļā. Jaunā māksliniece regulāri piedalās dažādās grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Nāciet un iepazīstiet vilnas neparasto pievilcību!

Izstāde apskatāma līdz 1. aprīlim.

Pievieno komentāru

Kultūra