Atklās Ģirta Gertsona personālizstādi "Liepāja sporto"

Fotogrāfa Ģirta Gertsona personālizstāde „Liepāja sporto” tiks atklāta ceturtdien, 25. augustā, pulksten 15 Liepājas bibliotēkā „Varavīksne”. Izstādē būs apskatāmi vairāk kā trīsdesmit Ģ. Gertsona kamerā fiksētie fotomomenti Liepājas sporta notikumos, informē LCZB filiālbibliotēkas "Varavīksne" vadītāja Andra Gruze.

„Šajā izstādē jums ir iespēja apskatīt ļoti, ļoti mazu daļiņu no Ģirta noķertajiem momentiem, emocijām savā fotokamerā. Sports ir Ģirta stiprā puse,” atzīst Ģ. Gertsona kolēģis Jānis Vecbrālis.

Nu jau gandrīz 10 gadus Ģ. Gertsons nomainījis video kameru uz fotokameru, strādājot par fotoreportieri. Darbs nav viegls, tāpēc, ka ir lieliski jāpārvalda kamera, jābūt ļoti operatīvam gan laikā, gan telpā, nākas strādāt dažādos pasākumos.

Lai fotografētu sportu arī ir daudz jāzina – jāpārvalda sporta veidu noteikumi, jāatpazīst sportisti uz kuriem fotoreportāžā likt akcentu, jāzina, no kurām vietām izdosies noķert labākos momentus utt. Sporta fotogrāfam tāpat kā sportistam nav slikti laika apstākļi - ir jāmāk piemēroties gan spilgtai saulei, gan vējam, sniegam, lietum. Ir arī savi riska momenti, piemēram, fotografējot auto ralliju pastāv iespēja noķert sev vai kamerai kādu lidojošu akmeni.

Ģirts Gertsons šo mākslu ir apguvis un ne reizi vien ir pierādījis, ka savu darbu veic ar aizrautību.
Izstādē, kura būs apskatāma bibliotēkā „Varavīksne” no 25. augusta, apkopoti fotogrāfa iemūžinātie fotomirkļi no dažādiem Liepājas sporta veidiem un pasākumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra