Atklāj sevī rakstītāja prieku

Priekules novada skolu audzēkņi apliecinājuši, ka viņos mājo Sudrabu Edžus varoņa Dullā Daukas atklājēja gars. Vņa vārdā nosauktajam literārās balvas konkursam darbus iesnieguši 26 jaunie autori. 

Ideja rīkot Priekules novada skolām literāru konkursu radusies Gramzdas pamatskolas latviešu valodas skolotājai Maijai Bungšei. Viņa gan smej, ka to noskatījusi no jūras zilā Gramzdas pamatskolas karoga, kurā attēlota saule un grāmatas veida laiviņa, kam aira vietā spalvaskāts.

Visatsaucīgākie bijuši Virgas pamatskolas audzēkņi, iesniedzot lielāko darbu skaitu. Kopumā augstvērtīgākie darbi bijuši Gramzdas pamatskolas jaunajiem autoriem, tādēļ Gramzdas pamatskolā glabāsies mākslinieces Kristīnes Cukuras veidotā keramikas balva. “Nākotnē tā varētu būt ceļojošā balva, jo ceram, ka šie konkursi kļūs par tradīciju,” spriež A. Purviņa.

“Noliecu galvu to skolotāju priekšā, kuras to konkursu izdomāja un realizēja,” saka žūrijas pārstāve Jana Egle. “Tā mazliet ņemoties ar novada jaunajiem literātiem, zinu, ka dzejā patlaban ir milzīgs klusums. Ceru, ka Gramzdā izdosies šo tradīciju noturēt. Gandrīz katrā vērtējamajā grupā bija kāds darbs, ko var nosaukt par gatavu. Pat jaunākās grupas darbiņos. Katrai skolai gan varēja manīt kādu kopīgu iezīmi, bet patika tas, ka tur katrs bija izteicis savu domu. Par to prieks.”

GODALGOTĀS VIETAS
Sākumskolas grupā:
1. Anna Čīče, Gramzdas pamatskola
2. Linda Pickēna, Gramzdas pamatskola
3. Kristīne Kunčevska, Virgas pamatskola

4.-6. klašu grupā:
1. Anete Birze, Kalētu pamatskola
2. Krists Birznieks, Kalētu pamatskola
3. Elizabete Cukura, Virgas pamatskola

7.- 9. klašu grupā žūrija lēma nepiešķirt pirmo vietu, bet piešķirt divas 2. vietas:
Krista Hūna, Gramzdas pamatskola
Anija Kaļiņina, Krotes Kronvaldu Ata pamatskola

Vidusskolas grupā: (visi no Priekules vidusskolas)
1. Inese Bruža
2. vietu nepiešķīra
3. vietas piešķīra Ritai Mizēnai un Tomam Judvaitim.

Pievieno komentāru

Kultūra