Asociācija: Latvijas laukus lielākoties apmeklē vecāka gadagājuma ārvalstu tūristi

Latvijas laukus lielākoties apmeklē vecāka gadagājuma ārvalstu tūristi, aģentūrai BNS norādīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Viņa pastāstīja, ka visvairāk Latvijas laukus apmeklē ārvalstu tūristi vecumā no 55 līdz 65 gadiem, taču pēdējā laikā pieaug arī tūristu skaits vecumā no 35 līdz 55 gadiem, kas ir aktīvie tūristi. "Taču, ja mēs sagaidām tūristu grupas - dabas vērotājus, tad tie viennozīmīgi ir pensijas vecuma cilvēki," klāstīja Ziemele. Pēc viņas teiktā, lai laukiem piesaistītu jaunākus tūristus, ir jāattīsta ekstrēmais tūrisms. To ir mēģināts darīt, bet ar mainīgiem panākumiem, minēja asociācijas prezidente.

Viens no piedāvājumiem ir velotūrisms nelielās grupās pa Baltijas valstu meža ceļiem ar saknēm, kalniem. "'Tādi ceļi mums šķiet normāli, bet tūristiem ekstrēmi," sacīja Ziemele. Lielākā problēma, lai attīstītu šāda produkta piedāvājumu, ir kvalificētu gidu trūkums, kas varētu braukt līdzi šādām grupām un labi prastu valodas, paskaidroja asociācijas prezidente, vienlaikus piebilstot, ka šis tūrisma produkts ir pašā sākuma stadijā un tam vēl ir milzīgas iespējas izaugsmei. "Lauku ceļotājs" ir profesionāla lauku tūrisma asociācija, kas dibināta 1993.gadā. Tā apvieno vairāk nekā 300 biedru.

Pievieno komentāru

Kultūra