Artas Arnicānes koncerts "Ūdens noskaņas" būs veltīts režisora Uģa Brikmaņa piemiņai

Pianistes Artas Arnicānes koncerts “Ūdens noskaņas” Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē festivāla “Via Baltica” laikā 23. augustā, pulksten 19 būs veltīts režisora Uģa Brikmaņa piemiņai, informē festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Koncertprogrammu “Ūdens noskaņas” pianiste Arta Arnicāne ir veidojusi teju 20 gadu laikā, apkopojot skaņdarbus, kas ar nosaukumu un skanējumu asociatīvi saistās ar ūdeni un tā netveramo matēriju. Kad programma pirmo reizi izskanēja 2016. gadā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Arnicānei palīgā nāca režisors Uģis Brikmanis, veidojot īpašu režiju ar video instalācijām, kas vēl vairāk izcēla mūzikas un ūdens neaptveramo saistību un skaistumu. “Atzīšos, ka jūtos satriekta. Vēl aizvien nespēju noticēt, ka nekad vairs nepiedzīvošu to brīnumu, ko radīja Uģis Brikmanis jebkurā sarunā, skatienā un ko es drīkstēju piedzīvot “Ūdens noskaņu” programmā “Ziemeļblāzmā”,” tā Arta Arnicāne.

Diemžēl Uģa Brikmaņa režija nav aizvietojama, un ideja, kā pielāgot video instalāciju "Lielā dzintara" kamerzālei, ir aizgājusi kopā ar režisoru. Bet tas nemainīs programmas muzikālo daļu. Kā par koncerta ideju stāsta pianiste: “Ūdens atainojums klaviermūzikā ir neparasti daudzveidīgs. Ainavas var būt gan klusas, gan vētrainas, emocijas gaviļu pilnas un bezgalīgi skumjas. Tas ir skaistums un estētika, kas izpaužas caur okeāna plašumu, upes plūdumu un lietus lāsēm. Tas ir klavieru skanējums, kas liek ūdenim virmot klausītāju iztēlē.”

Koncertā izskanēs gan Friderika Šopēna, Kloda Debisī, Franča Lista, gan Jāzepa Vītola, Romualda Jermaka un citu autoru skaņdarbi. Artas Arnicānes spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta atmosfēru ir nodrošinājusi pianistes koncertdarbību un pieprasījumu pēc mākslinieces radošajiem projektiem Eiropā, galvenokārt Šveicē, ko māksliniece izvēlējusies par savu dzīves vietu. Arta Arnicāne ir sešpadsmit izpildītājmākslas konkursu laureāte un neskaitāmu speciālbalvu ieguvēja.

Plašāk par koncertu un festivālu “Via Baltica” interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra