Arī šī vasara ērģeļu skaņās

Pirms gada Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds rīkoja regulārus koncertus visas vasaras garumā. To novērtēja klausītāji un tā piedzima ideja par ikgadēju koncertciklu Mūzika Dievnamam. Arī šogad tā norisi finansiāli atbalstīs Liepājas Kultūras pārvalde, Kultūrkapitāla fonds un Latvijas radio.

Cikls ne vien ļauj iepazīt unikālo ērģeļu skanējumu bet dod klausītājiem iespēju ziedot instrumenta un dievnama restaurācijai. Tūristu grupām un individuālajiem apmeklētājiem būs vienkārši ieplānot koncertu apmeklējumus. Šovasar no 3. jūnija līdz 26. augustam Latvijas ērģelnieki uzstāsies vienā laikā. Tāpēc arī aicinājums ir lakonisks – ik svētdienu plkst.18.00 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē!

Trīspadsmit svētdienās 30 minūšu programmās dzirdēsim baroka un klasicisma laikmeta mūziku latviešu ērģelnieku Kristīnes ADAMAITES,  Līgas PŪĶES,  Ingas SARKANES,  Līgas AUGUSTES, Jāņa PELŠES, Aivara KALĒJA (un soprāna Endijas REZGALES), Larisas CARJKOVAS,  Jevgeņija ĻISICINA, Diānas JAUNZEMES, Jolantas BARINSKAS, Ilzes REINES, Lienes Andretas KALNCIEMAS atskaņojumā, kā arī Jūlijas BUJANOVAITES no Lietuvas un Rafaela NIGBURA no Vācijas priekšnesumus.

Ilze Vitāle
Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja

Pievieno komentāru

Kultūra