Arī Liepājas simfoniskais orķestris starp "Lielās mūzikas balvas" nominantiem

"Lielo mūzikas balvu 2011" par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē ieguvis diriģents Māris Sirmais un viņa vadītais koris "Latvija", bet par mūža ieguldījumu ‒ diriģents Tovijs Livšics, trešdien Kultūras ministrijā žurnālistiem pavēstīja žūrijas pārstāvji.

Kategorijā "Gada koncerts" nominēta Liepājas simfoniskā orķestra un Atvara Lakstīgalas veidotā programma "Latvieši", koncerts "Kančeli, Karlsons un Perts Lielajā piektdienā", kā arī "Saules karaļa Luija XIV galma deju un mūzikas programma" Senās mūzikas festivālā.

Par "Gada jaundarba" titulu cīnīsies Jura Karlsona "Adoratio", Andra Dzenīša klavierkoncerts "Duālisms" un Artura Maskata cikls "Venēcijas rindas" soprānam un klavieru kvartetam.

"Visus šajā kategorijā nominētos skaņdarbus vieno tas, ka tajos izmantoti klasiskie paņēmieni, tie ir izteikti nacionāli noskaņoti, tomēr atvērti pasaulei," norādīja žūrijas komisijas locekle Olga Pētersone.

Uz "Gada debijas" titulu pretendē akordeoniste Ksenija Sidorova, vijolniece Paula Šūmane un dziedātāja Silga Tīruma.

Savukārt kategorijā "Gada uzvedums" sacentīsies Garīgās mūzikas festivāla koncertuzvedums Artūra Onegēra oratorija "Nāves deja" un Luisa Bakalova "Tango mesa", Džoakīno Rosīni "Seviļas bārddzinis" Aika Karapetjana režijā un Imanta Kalniņa operas "Spēlēju, dancoju" koncertuzvedums.

Par izcilu sniegumu "Lielajai mūzikas balvai 2011" nominēta operdziedātāja Kristīne Opolais par solokoncertu Latvijas Nacionālajā operā, Latvijas Radio koris par dalību multimediālajā operā "Kara daba", kā arī solisti, ansamblis, orķestri un diriģents Kornēliuss Meisters Riharda Vāgnera operā "Dievu mijkrēslis".

Saskaņā ar žūrijas pārstāvja Oresta Silabrieža teikto "Dievu mijkrēslis" nominēts, "lai uzsvērtu mākslinieku muzikālo sniegumu, pat ja par iestudējuma kopējo vērtību viedokļi dalās".

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" žūrija nominējusi vijolnieci Vinetu Sareiku un pianistus Vestardu Šimku un Reini Zariņu, savukārt par izcilu darbu ansamblī nominācijas piešķirtas Radio kora māksliniekam Gundaram Dziļumam, fagotistam Jānim Semjonovam un Liepājas Simfoniskā orķestra koncertmeistarei Ilzei Zariņai.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, atklājot preses konferenci, norādīja, ka Lielā mūzikas balva spējusi saglabāt nedalītu sabiedrības uzmanību teju divdesmit gadu.

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija notiks šā gada 6.martā Latvijas Nacionālajā operā, tiešraidi būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas 1.kanālā un klausīties Latvijas radio 3 "Klasika" no plkst.19. Pasākumu organizē Kultūras ministrija un "Latvijas koncerti", pasākumu vadīs Dita Luriņa un Ints Teterovskis, režisore – Dace Pūce.

Saskaņā ar nolikumu katrs balvas laureāts saņem sudraba statueti un 1000 latu naudas balvu.

Lielā mūzikas balva pirmo reizi tika pasniegta 1993.gadā.

Pievieno komentāru

Kultūra