Arī Liepājā būs Baltijas īsfilmu skate

24. janvārī bārā "Fire bar" notiks Baltijas īsfilmu skate. Tajā tiks demonstrēta "Balticshorts" labāko īsfilmu programma.

No 24. janvāra līdz 12. februārim skate notiks vēl deviņās Latvijas pilsētās: Rīgā, Ventspilī, Jūrmalā, Kandavā, Saldū, Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā un Valkā.

Baltijas īsfilmu skate ir līdz šim nebijis notikums Latvijas kultūras dzīvē, uzsver "Balticshorts" pārstāve Zane Vītola. Īsfilmu skates galvenais mērķis ir popularizēt Baltijas jauno režisoru veikumu. Baltijas īsfilmu skates programma sastāv no 10 īsfilmām no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

"Balticshorts virtuālā vietne ir apsveicama iniciatīva, kas rada platformu gan Baltijas valstu jaunajiem filmu veidotājiem, gan ļauj arī nepieradinātā kino cienītājiem iepazīties ar jaunu režisoru darbiem, ko neatrast kinoteātros un TV kanālos. Šajā vietnē ir visas iespējas gan demonstrēt savu unikālo redzējumu- filmas, gan gūt jaunus iespaidus," saka kino kritiķe Dita Rietuma.

Ieeja skatē - bez maksas.

Baltijas īsfilmu skates organizatori ir portāla "Balticshorts" idejas autors Vents Grīnbaums un menedžere Kristīne Hlevinska. "Kino tirgus Latvijā ir mazs, tāpēc ir jādomā kā to paplašināt. "Balticshorts" galvenā misija ir izveidot vienotu kino telpu visās trijās Baltijas valstīs. Supershorts skate ir pirmais solis šīs misijas īstenošanā," skaidro V. Grīnbaums.

Baltijas īsfilmu portāls ir bezpeļņas projekts, kas tika atklāts 2010. gada 16. septembrī. Portāla mērķis ir nodrošināt iespēju ikvienam interesentam portālā bez maksas skatīties Baltijas valstu režisoru īsmetrāžas filmas. Kopš portāla darbības uzsākšanas to katru mēnesi aplūko aptuveni 3000 cilvēku, portālā ir reģistrējušies vairāk kā 200 ar kino nozari saistītu cilvēku, tajā ir pieejamas vairāk kā 250 īsfilmas, kuru skaits ar katru dienu pieaug.

Īsfilmu skates programma:
Liepāja – 24. janvāris ,19:00 -  Firebar
Ventspils – 25. janvāris, 18;00 -  Ventspils bibliotēka
Kandava 28. janvāris 18:00 - Kandavas kultūras nams
Saldus – 29. janvāris, 15;00 - Saldus kultūras centrs
Jūrmala – 30. janvāris 17:00 - Kauguru K/nams
Valmiera - 4. februāris , 18:00 - K/T Gaisma
Valka -  5. februāris 17;00 K/C – 309. kabinets
Daugavpils – 9. februāris, 18:00 - Daugavpils Universitāte
Rēzekne – 10. februāris, 18:00 - Rēzeknes kultūras nams
Rīga – 12. februāris, 20;00 K/T  -Kinosuns

Pievieno komentāru

Kultūra