Arhitektūras dienas šogad veltītas pilsētas, telpas un mūzikas mijiedarbībai

''Pilsētas mūzika'' – ar šādu devīzi šogad Liepājā notiek Arhitektūras dienu programmas pasākumi.  Viens no centrālajiem ir izstāde ''Bravo! Koncertvietas Latvijā'', kas  jau atklāta 11. oktobrī koncertzālē ''Lielais dzintars'' Radio ielā 8, un turpināsies līdz 6. novembrim. To apskatīt aicināts ikviens interesents. Izstāde sniedz ieskatu mūzikas atskaņošanas un uztveres arhitektoniskajā ietvarā, vēsta pasākumu rīkotāji.

Arhitektūras dienas Liepājā notiek reizi divos gados. Centrālais pasākums, protams, arī šogad būs speciālistu un arhitektūras entuziastu iecienītie Berči lasījumi. Šogad  Berči lasījumu devīze ir ''Telpa mūzikai. Rakursi'', tie notiks 28. oktobrī, pulksten 11, koncertzāles ''Lielais Dzintars'' Silvas Goldes zālē.

Berči lasījumu tematika šogad ir veltīta telpas un mūzikas mijiedarbībai, koncerttelpu arhitektūras vēsturei un mūsdienu risinājumiem, Liepājas mūzikas dzīves vēsturei, koncertzāles ''Lielais dzintars'' tapšanai un vietai reģiona koncertdzīvē. Lektori: Dr.habil.arch. Jānis Krastiņš, Dr.art. Arnolds Klotiņš, Mg.arch.un Mg.paed. Inguna Karlsone, Mg.arch. Uģis Kaugurs, Mg.arch. Jānis Dripe, Mg.art. Dace Bluķe, Mg.oec. Atis Egliņš - Eglītis.

Bet Arhitektūras dienu izskaņā, 28. oktobrī, pulksten 17, Liepājas dizaina un mākslas vidusskolas (LDMV) zālē tiks atvērta izstāde ''Arhitektūras vingrinājums''. Izstāde turpināsies līdz 17. novembrim, un tajā būs skatāmi LDMV, RTU un RISEBA arhitektūras studiju darbi. Izstāde notiek sadarbībā ar LDMV, RTU un RISEBA.

Savukārt K. Valdemāra ielā 4, LiepU Dabas un inženierzinātņu fakultātes ēkā ir līdz 28. oktobrim ir atvērta izstāde  ''Berči skvērs. Varianti''. Izstādē iespējams apskatīt metu konkursa Berči skvēra izveidei (K. Valdemāra un Republikas ielu stūrī) dalībnieku izstrādātos un piedāvātos variantus. Izstāde atvērta darba dienās – no pulksten 9 līdz 16, interesentiem ir jāvēršas 17. kabinetā 1. stāvā.

Arhitektūras dienu ietvaros vairāki pasākumi jau ir notikuši, piemēra, ceturtdien, 20. oktobrī Lielā ielā 14, Liepājas Universitātes (LiepU) galvenajā ēkā, notikusi projekta ''Dziesma pilsētai'' radošā darbnīca, kas paredzēta sākumskolu skolēniem. Radošā darbnīca notika sadarbībā ar arhitektu Gundaru Vērpi, Liepājas mākslas un dizaina vidusskolas 4. kursa studentiem, LiepU, pilsētas Izglītības pārvaldi.
 
Piektdien, 21. oktobrī, pulksten 15 Bāriņu ielā 21A savā birojā ciemos pie sevis vidusskolēnus, kuriem ir padziļināta interesi par arhitekta profesiju, bija uzaicinājusi arhitekte Laura Kozlovska.

Pasākumā ''Arhitekta darbs no idejas līdz būvlaukumam'' jaunieši varēja gūt ieskatu biroja darbā un iepazīt arhitektes veidoto objektu tapšanas ceļu. Pasākumu vadīja arhitekte L. Kozlovska.

Piektdien, 21. oktobrī pulksten 15 Liepājas 12. vidusskolas visas pilsētas pamatskolu vecāko klašu skolēni piedalījās viktorīnā ''Mūzikas mājvietas''.

Pievieno komentāru

Kultūra