Ar koncertprogrammu "Brīvais lidojums" Liepājā uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku bigbends

Šā gada 23. martā pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē un 24. martā pulksten19 Rīgas Stradiņa universitātes aulā ar koncertprogrammu “Brīvais lidojums” uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bigbends un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Džeza katedras studenti, informē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Koncertdaļas vadītāja Jana Lāce.

Koncerts ir tapis, sadarbojoties NBS bigbendam un Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedrai. NBS bigbenda redzes lokā jau ilgāku laika periodu ir nonākusi Latvijas jaunā džeza mūzikas izpildītāju paaudze, kura ļoti sekmīgi savu izcilo docētāju uzraudzībā pilnveido un attīsta savas zināšanas un spēles prasmi dažādos stilos un sastāvos. Spēja radoši izpausties un atraisīti, brīvi to pasniegt uz skatuves ir šo jauniešu lieliskākais devums ne tikai saviem vienaudžiem.

JVLMA studentiem iepriekš ir bijusi lieliska iespēja sadarboties ar NBS orķestri, kuru ir novērtējuši gan akadēmijas mācībspēki, gan paši studenti, tāpēc sadarbības turpinājums, šoreiz ar NBS bigbendu, uztverams kā augsts vērtējums gan no Akadēmijas, gan no NBS puses iepriekš darītajam, un liek cerēt uz tikpat izcilu un profesionālu rezultātu, kā arī - turpmāku sadarbību.

Koncerta pirmajā daļā JVLMA Džeza katedras studenti saviem klausītājiem piedāvās programmu, kurā izskanēs Latīņamerikas džeza ritmi. Skanēs pazīstami džeza skaņdarbi afro-kubas un bossa nova stilistikās. Savukārt koncerta otrajā daļā studenti jau piedalīsies kā pilnvērtīgi NBS bigbenda mūziķi. Tas veidos interesantu savstarpēju saspēli starp pieredzējušiem un topošajiem izpildītājiem, atskaņojot gan bigbenda mūzikas klasiku, gan arī atraktīvas kompozīcijas, kurās jaunie mūziķi kopā ar bigbenda dalībniekiem parādīs savas improvizatoru spējas.

Ieeja koncertos ir bezmaksas.

Pievieno komentāru

Kultūra