Aprīlī pabeigs Zāles veidotā Brāļu kapu memoriāla skulptūras ģipša meta pārvešanu uz Rīgu

Aprīlī plānots pilnībā pabeigt Kārļa Zāles veidotā Rīgas Brāļu kapu memoriāla skulptūras „Māte Latvija svēta savus kritušos dēlus” ģipša meta apakšējās daļas pārvešanu uz Rīgu, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Pārvešanas darbus veic tēlnieks Rīgas Celtniecības koledžas pedagogs Guntars Vagners.

Pirms diviem gadiem ar Rīgas pieminekļu aģentūras atbalstu uz Rīgas Celtniecības koledžu restaurācijas darbu veikšanai pārveda Zāles skulptūras ģipša meta virsējās daļas. Rīgas Celtniecības koledžas Restaurācijas nodaļā veiks izpētes un restaurācijas programmas izveidošanas un praktiskās restaurācijas darbus.

Skulptūras mets uz Liepāju tika atvests 20. gadsimta piecdesmito gadu beigās kā iespējamais vides objekts un novietots pagaidu novietnē Liepājas muzeja pagalmā. Metu skāris laikazobs un tam nepieciešama restaurācija, taču, iespējams, tas līdz mūsdienām saglabājies tādēļ, ka atradās muzeja teritorijā.

Skulptūras meta pārvešana uz Rīgu notiek Valsts kultūrkapitala fonda atbalstītā projekta ietvaros un ar Rīgas Celtniecības koledžas un Nacionālo bruņoto spēku atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra