Aprīlī Liepājā būs cirka dienas

Liepājā starptautiskās cirka dienas aktivitātes šogad notiks trīs dienu garumā – no 15. līdz 17. aprīlim, aicinot piedalīties ikvienu interesentu, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

15. aprīlī no pulksten 16 līdz 17 Liepājas cirks viesosies Liepājas speciālās internātskolā un Bērnu sociālajā aprūpes centrā "Liepāja": notiks cirka darbnīcas bērniem un pieaugušiem ar īpašām vajadzībām. Tiks veidota improvizēta cirka izrāde, bērnus iekļaujot izrādes veidošanas procesā, ļaujot apgūt lomas, kā arī izmēģināt cirka tērpus un atribūtus.

16. aprīlī no pulksten 12 līdz 13 Liepājas cirka studija "Beztemata" skatītājus gaidīs Liepājas Pētertirgus laukumā. Tiks piedāvāta izrāde ar skatītāju iesaistīšanu "Sanāciet, sanāciet, caurbraucot no Krievijas uz Parīzi…pirmo reizi Liepājā…".  Varēs arī iejusties pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu cirka balagāna ziedu laikos, jo tā laika noskaņu palīdzēs radīt Liepājas cirka mākslinieki.

17. aprīlī no pulksten 12 līdz 13 priekšnesumi būs vērojami lielveikalā "XL SALA". Tur notiks improvizēts gadatirgus tikai mūslaiku gadatirgū. Jebkurš lielveikala apmeklētājs tiks aicināts iesaistīties.

Pasaules cirka dienu pasākuma devīze ir "Tu smaidīgais, kustīgais un spējīgais".

"Cirks: kultūra miljoniem" – šāda devīze ir Eiropas Cirku Asociācijas (ECA) aktivitātēm cirka mākslas popularizēšanai mūsdienu pasaulei, uzskatot, ka cirks ir viena no vissenākās pasaules mākslas jomām. ECA par Pasaules Cirka dienu ir izsludinājusi šī gada 16. aprīli.

Pievieno komentāru

Kultūra