Aprīļa beigās startēs netradicionāls klasiskās mūzikas koncertprojekts New Classics

Ar koncertiem 25. aprīlī, plkst.19.00 Liepājas Latviešu Biedrības namā un 26. aprīlī, plkst.19.00 Rīgā, Mazajā Ģildē startēs jauns klasiskās mūzikas koncertprojekts New Classics, kuru rīko fonds Mūzikas darbnīca un SIA MargoErbe Management. Koncertā piedalās kamerorķestris Gaudeamus orchestra diriģenta Guntara Bernāta vadībā un pianiste Terēze Rozenberga. Videoinstalācijas veidojusi māksliniece Inguna Krolle-Irbe.

Koncerta programmā akcents likts uz divu latviešu komponistu pirmatskaņojumiem. Pirmo reizi Latvijā izskanēs Uģa Prauliņa Mūzika stīgām un klavierēm, kurā solo partiju izpildīs pianiste, šī projekta inciatore un koncepcijas autore Terēze Rozenberga, kā arī Ērika Eglīša jaundarbs Con amore. Intriģējošs jaunatklājums būs arī Jura Kulakova maz atskaņotā kompozīcija Tumsa, tumsa… Koncerta otrā daļa veltīta latviešu kinomūzikas spilgtākajām lappusēm, kurā skanēs Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa u.c. skaistākās un iemīļotākās kino melodijas.

Koncerts veidots kā vizuāli muzikāls piedzīvojums, kurā dzirdēto papildinās Ingunas Krolle–Irbes unikālās vizuālās impresijas. Neapšaubāmi nepierasts elements koncerta koncepcijā būs iespēja klausītājiem savas mūzikas iespaidā radušās izjūtas izpaust kustoties un dejojot.    
 
Koncertprojekta New Classic organizētāji ar šo koncertu vēlējušies mainīt jauniešu stereotipus par klasiskās mūzikas būtību un tās atskaņojuma formu, pārkāpjot tradicionālos klasisko koncertu ietvarus un atklājot to kā brīvi izjustu mūzikas baudījuma un uztveres veidu. Koncertprojekts New Classics  aizsāk inovatīvu koncertu ciklu, kuru paredzēts ieviest kā jaunu kultūras tradīciju Latvijas koncertu vidē.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties Biļešu Paradīzes un Liepājas Latviešu Biedrības nama kasēs. Biļešu cena 5,- LVL, skolēniem, studentiem un pensionāriem 3,- LVL.

Madara M.Irbe

Pievieno komentāru

Kultūra