Anmary Eirovīzijā - lustīgums, paspilgtināts ar erotiku un Svarovska kristāliem 2

Būsim godīgi - Latvijai Eirovīzijā pēdējos gados gājis sliktāk par sliktu. Ne Intaram Busulim, ne Aishai, ne duetam Musiqq pat neizdevās pieveikt pusfināla kārtu. Otrdien šo tradīciju mēģinās lauzt dziedātāja Anmary. 57. ikgadējā Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā pusfinālā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku viņa startēs ar ceturto kārtas numuru un izpildīs Ivara Makstnieka un Rolanda Ūdra kompozīciju Beautiful Song.

Ar ko nu Anmary gatavojas pārsteigt Eiropas skatītājus? Pirmdien beidzot kļuva zināms, kādā kostīmā viņa kāps uz skatuves Baku - modes mākslinieces Indras Salcevičas darinātā, ar Svarovska kristāliem izšūtā zilā tērpā, kas pieskaņots mākslinieces acu krāsai. Kleitai ir vieglprātīgi elegants, caurspīdīgs vertikāls ielaidums, kas ne tikai akcentē dziedātājas daiļo augumu, bet arī kategoriski «aizliedz» vilkt jebkāda fasona apakšveļu - tas sabojās tēlu.

Priekšnesumā Anmary un viņas fona vokālistes kustēsies atbilstoši horeogrāfes Santas Grīnfeldes norādījumiem. Triju minūšu garās uzstāšanās režisore ir Dace Pūce. "Mēģinājumu videoieraksti, kas pieejami internetā, nesniedz pilnīgu priekšstatu par to, kā izskatīsies Anmary priekšnesums. Tas ir tikai vienas kameras filmējums," telefonsarunā norāda Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs, kurš atrodas Baku kopā ar Latvijas delegāciju. "Ārzemju komentētāji un žurnālisti atzinīgi novērtē Anmary sniegumu - vieglumu, vienkāršību un lustīgumu, kas jūtams mūsu numurā. Tas iestudēts kā meiteņu tusiņš, viņas sarunājas par saviem sapņiem. Mums ir veiksmīgas videoprojekcijas - tāds krāsains un jautrs kaleidoskops," pašmāju skeptiķus mierina A. Dinsbergs.

Pirmajā pusfinālā piedalīsies 18 valstu pārstāvji, finālam kvalificēsies desmit. Latvija varēja cerēt, ka par Beautiful Song balsotu kaimiņi lietuvieši un igauņi, taču abas mūsu kaimiņvalstis būs pārstāvētas otrajā pusfinālā 24. maijā, tādējādi balsot par pirmā pusfināla dziesmām nevarēs. Varbūt otrdien pietiekami aktīva būs vismaz latviešu diaspora Īrijā. Otrdien skatītāji redzēs arī Eirovīzijas favorītes - Buranovas vecmāmiņas, kuras pārstāv Krieviju ar dziesmu udmurtu un angļu valodā Party for Everybody. Pensionāres pašdarbnieces uzstāsies udmurtu tautastērpos un vīzēs, uz skatuves kurinās krāsni un ceps pīrāgus.

Tiešraide LTV1 ēterā un internetā otrdien sāksies plkst. 22, savukārt plkst. 21.15 būs skatāms raidījums Latvija, turam īkšķus!, ko vadīs mūziķi Jolanta Strikaite un Valters Frīdenbergs, kurš komentēs arī tiešraidi no Baku. Latvijas iedzīvotāji varēs balsot par 1. pusfināla dalībniekiem (izņemot Latviju), kā arī finālā 26. maijā ar telefona zvanu un īsziņu starpniecību (maksa Ls 0,30). Rezultātu noteiks skatītāju un žūrijas balsojums proporcijā 50:50.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kants

Gribētu ar to ANNU MARIJU iepazīties. Cik dāmai gadu? Ap 40?

pirms 8 gadiem, 2012.05.22 09:37

Kultūra