Aldis Kļaviņš aicina satikt sevi pašportretu izstādē

27. maijā Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā atklās Alda Kļaviņa izstādi "Satiekot sevi". Mākslinieks šoreiz skatītājiem piedāvā retrospektīvu pašportretu izstādi. Mākslinieks atzīst, ka ideja izstādei radusies kādā sarunā ar muzeja direktori Daci Kārklu pirms pāris gadiem. Domu par pašportretu izstādi viņš pieņēmis kā motivāciju un uzdevumu, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.

Rezultātā ir radies kas līdzīgs autobiogrāfijai bildēs jeb ilustrētam dzīves gājumam, jo senākais un pats pirmais pašportrets ir zīmēts 1957. gadā, kad vēl neesot bijusi doma par studijām Latvijas Mākslas akadēmijā. Izstādē mākslinieks rāda divdesmit trīs pašportretus. Darbi aptver mākslinieka radošo ceļu no sešdesmito gadu beigām līdz šodienai. Aldis Kļaviņš ir atskatījies uz tālo bērnību un attēlojis savu ceturto dzimšanas dienu, kā arī citus notikumus savā dzīvē.

A. Kļaviņš piebilst: “Savā ziņā šī ir ārpusplāna izstāde, jo ierasti personālizstādes ir veidotas ik pa pieciem gadiem. Īstenībā nākamajai izstādei vajadzētu notikt 2018. gadā, kad Latvijai būs 100, bet man 80 gadi.”

Šobrīd A. Kļaviņš ir Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes vizuālo mākslu profesors. Mākslinieks aktīvi piedalās izstādēs un plenēros, vienmēr ir līdzās Liepājas mākslas dzīves notikumiem. Viņa viedoklis ir nozīmīgs kā jaunajiem māksliniekiem, tā arī jau pieredzējušiem kolēģiem.

Izstāde skatāma no 27. maija līdz 31 jūlijam. Ieeja bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra