Akcija "Filmu ceļi Latvijā" šķērso Liepāju

Sākot ar 12. jūliju, ikviens televīzijas skatītājs un filmu mīļotājs ir aicināts piedalīties piedzīvojumu ceļojumā "Filmu ceļi Latvijā" un apmeklēt interesantākās vietas Latvijā, kurās jūtama gan pasaules, gan Latvijā radīto filmu elpa. Akcija šķērso Liepāju un akcijas maršrutā iekļautas arī īpašas vietas citviet Kurzemē, kur uzņemtas iemīļotas latviešu mākslas filmas.

"Liepājā daļēji vai  pilnībā uzņemts daudz vairāk filmu, nekā iepriekš domāts. To atklājām  iesaistoties šajā projektā un sadarbojoties ar Liepājas virtuālo Kino muzeju. Filmu ir tik daudz, ka tās visas pat nebija iespējams iekļaut projektā," stāsta Liepāja reģiona tūrisma informācijas biroja darbiniece Agita Vucena.

Akcijā īpaši izcelta Lailas Pakalniņas filma "Kurpe", kuras notikumi risinās Liepājā divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados un stāsta par padomju robežsargu pārlieko centību, sargājot valsts robežu. Pieminētas ir arī tādas padomju gados uzņemtas filmas kā "Pilsēta zem liepām" un "Parāds mīlestībā", kā arī pavisam nesen uzņemtās "Reiņa dzīvoklis" un "Svešajā ostā". Savukārt Karostā 1987.gadā uzņemta Padomju filma  "Moonzunds", kuras notikumi risinās 1915.-1917.gadā un stāsta par notikumiem Baltijas jūras flotē.

Akcijas laikā norisināsies fotokonkurss, kurā ir aicināti piedalīties visi akcijas dalībnieki. Lai piedalītos, ir jāapceļo vismaz viens no piedāvātiem maršrutiem, jāuzņem norādīto objektu fotogrāfijas un līdz 30. septembrim tās jāielādē Viasat profilā draugiem.lv. Plašāka informācija par konkursu rodama  www.draugiem.lv/viasat.>

Apmeklējot Liepāju akcijas dalībnieki  ir aicināti nofotografēt savu kurpi Liepājas pludmalē (L.Pakalniņas filma "Kurpe") vai fotografēties  Avotu un Kr.Valdemāra ielu stūrī, vietā, kas redzama filmā par karu "Pilsēta zem liepām", kā arī doties uz  Ziemeļu fortiem un fotografēties vietā, kur tika uzņemti filmas "Moonzunds" kadri.

"Akcija "Filmu ceļi Latvijā" jau pagājušā gadā pierādīja, ka  filmās apskatītu vietu ir vairāk nekā vienā vasarā iespējams apmeklēt. Caurskatot akcijas piedāvājumu radās  milzīga interese noskatīties neredzētās filmas un apceļot caur kino prizmu skatītās vietas.  Interesantas idejas ceļotājus aizrauj, tāpēc ticu un ceru, ka  apceļojot filmu uzņemšanas vietas  Liepājā, ceļotāji labprāt dalīsies ar iemūžinātajiem foto mirkļiem ne tikai www.draugiem.lv/viasat , bet arī www.facebook/VisitLiepaja," saka Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Ieva Hmieļevska.

Ikviens akcijas dalībnieks, kas būs iemūžinājis savu piedzīvojumu fotogrāfijās, varēs iegūt vērtīgas balvas. Akciju jau otro gadu organizē digitālās televīzijas uzņēmums Viasat un filmu kanāli TV1000 sadarbībā ar Tūrisma informācijas centriem visā Latvijā  un Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA). Maršruti ir pieejami Viasat profilā www.draugiem.lv/viasat, ka arī Viasat mājas lapā: www.viasat.lv

Pievieno komentāru

Kultūra