Aizputē prezentēs filmu par bānīti

14. novembrī plkst.18 Aizputes kultūras namā notiks šovasar Aizputē un citviet Kurzemē filmētās dokumentāli - mākslinieciskās filmas "Brauciens ar bānīti caur Kurzemi" pirmizrāde, informē Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Vairākas filmas epizodes 14. jūnijā tika filmētas Aizputes pilsētas ielās un Aizputes novadpētniecības muzejā. Nu filma ir gatava un tās veidotāji aicina uz filmas pirmizrādi.

Aizvien ātrāk traucas mūsu laiks. Aizvien vairāk mūsu dzīvē paradoksu - cilvēks izgudro jaunas un atkal jaunas ierīces, lai taupītu laiku, un tomēr šī laika cilvēkam kļūst mazāk un mazāk. Sliktākais, ka šajā virpulī bieži pazūd tradīcijas, vērtības, cilvēcisko attiecību siltums.

Tāpēc filmas veidotāji - organizācija Fonds "Libavas Filma" (režisore Kristīne Jākabsone, operators Rihards Olmanis, režisores asistente Ērika Vecvagare) aicina uz brīdi piestāt un ielūkoties mūsu skaistā novada vēsturē, domās atgriezties tajā laikā, kad cauri Kurzemei un arī Aizputei vēl brauca bānītis- mazais vilcieniņš, kas uzticīgi pildīja kravu pārvadātāja un satiksmes līdzekļa funkcijas. Tas nevarēja sacensties ar reaktīvajiem ātrumiem, kas attīstījās aizvien straujāk, tāpēc pienāca brīdis, kad tam bija jāaizbrauc vēsturē. Filmas veidotāji aicinās mūs aizdomāties par to, vai tehnoloģiskā attīstība ir tikai ieguvums, varbūt tā mums arī kaut ko svarīgu atņem?

Projekta ģenerālsponsors ir valsts akciju sabiedrība "Latvijas Dzelzceļš", taču ar līdzfinansējumu filmas tapšanu atbalstījušas arī Aizputes novada dome;, Kuldīgas novada Dome; Pāvilostas novada dome un Rucavas novada dome.

Pēc filmēšanas pabeigšanas, Mazbānītim veltītā ekspozīcija tika arī pie dāvanas - Aizputes stacijas bufetes butaforijas, kuru filmēšanas vajadzībām darināja Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkņi. Bānīša pasažieru un stacijas bufetes apmeklētāju lomās iejutās Metalurga Tautas teātra aktieri no Liepājas.

Pievieno komentāru

Kultūra