Aizputē gatavojas pilsētas svētkiem 2

Jau no 8. augusta Aizputē varēs just pilsētas svētku noskaņu, kas kulmināciju sasniegs nedēļas nogalē. Šogad neizpaliks jau par tradīciju kļuvušais gājiens, pasākumu norises vietas vērsīsies plašumā.

Trešdien, 8. augustā, pulksten 16 galerijā "Mētras māja" tiks atklāts mākslinieku plenērs, kura laikā tapušos darbus izstādīs piektdienas pēcpusdienā. Aizputes novadpētniecības muzejs savukārt aicina uz Guntas Ruicēnas un Inta Eidiņa fotoizstādi "Iemīlēt Aizputi".

Ceturtdienas pēcpusdienā Aizputē būs cirka "Allē!" priekšnesumi, kā arī varēs noskatīties izrādi "Lauva ziemā". Pulksten 22 Tebras krastā pie kultūras nama varēs baudīt vasaras vakaru, kurā apvienots gaismas un mūzikas valdzinājums. Muzicēs ansamblis "Šokolāde", darbosies kafejnīca. Pulksten 23 ekstrēmāku sajūtu cienītāji varēs izjust spocīgo nakti Aizputē.

Piektdien, 10. augustā, sākot no pulksten 14, kā arī sestdien, kino laukumā darbosies bērniem domātais atrakciju parks. Piektdien no pulksten 14 līdz 19 pilsētas laukumos tiks veidoti ziedu paklāji. Vakarā pulksten 18 baptistu draudzes baznīcā notiks ekumēnisks dievkalpojums.

Šajā dienā uz lielās skatuves Aizputes vidusskolas stadionā pulksten 14 sāksies senioru kolektīvu festivāls "Tēvu tēvi laipas meta". No pulksten 17 līdz 21 ieplānots koncerts un balle ar grupu "Brīvdiena". Pēc tam – oficiālā pilsētas svētku atklāšana un vokālā ansambļa "Solem" koncerts. Pulksten 22 uzstāšanos sāks grupa "Double Faced Eels". Pusnaktī dejotāji tiek aicināti uz lielo disko nakti.  

Sestdien, 11. augustā, Aizputes pilsētas svētki sasniegs kulmināciju. Šogad svētku viesi īpaši tiks gaidīti Katoļu un Jāņa ielā, kur ieplānotas dažādas aktivitātes, pastāsta kultūras darbiniece Inta Rudzīte. Jau no pulksten 10 darbosies amatnieku gadatirgus. Galerijā "Mētras māja" aicinās uz "Jarmarku" – izstādi pārdošanu. Pulksten 11 Aizputes tautas teātris izrādīs sadzīvisku komēdiju "Mikumerdi". Pulksten 13 notiks pašdarbnieku kolektīvu koncerts, bet pēc stundas – lustīgie latvju danči kopā ar Ditu. Pulksten 14 Aizputes vīna darītava aicina uz vīna izgatavošanu.

Pulksten 17 sāksies pilsētas svētku dalībnieku gājiens, kas virzīsies no Katoļu ielas pa Atmodas, Jelgavas un Ziedu ielu līdz Aizputes vidusskolas stadionam.

Sestdienas rītā no pulksten 11 Zvaigžņu un Lažas ielas krustojumā darbosies bērnu autoparks "Team ABC", bet pulksten 12 "Lejaskurzemes sports" stadionā dzīvnieku audzētāju biedrības "AKO" rīko suņu izstādi, kā arī paraugdemonstrējumus un sacensības. Visas dienas garumā atraktīvas nodarbes varēs atrast sportot gribētāji. Būs sacensības strītbolā, volejbolā, futbolā, florbolā, pludmales volejbolā. Spēkiem mērosies šahisti un zolītes cienītāji, notiks šaušanas festivāls ar pneimatiskajiem ieročiem. Varēs pievārēt arī militāro šķēršļu joslu, iesaistīties smaiļošanas sacensībās. Notiks tradicionāli atraktīvais pasākums "Māronkul, uznes mani kalnā!".

Nebūs jāgarlaikojas arī tiem, kuri sestdien izvēlēsies baudīt priekšnesumus, kurus rādīs uz lielās skatuves Aizputes vidusskolas stadionā. Pulksten 13 Nīcas kultūras nama dramatiskais kolektīvs izrādīs Annas Brigaderes lugas "Lielais loms" 1. sēriju. Pulksten 14 sāksies rotaļas un spēles bērniem "Jautrie virpuļi kopā ar klauniem Kutpēdiņiem". Pulksten 15 Rīgas neatkarīgā teātra "Kabata" muzikāla izrāde ģimenēm "Pepija Garzeķe". Pievakarē pulksten 18 sāksies koncerts "Deju virpulis Aizputē". Pulksten 20 uzstāsies Rikardions un Laura, bet desmitos vakarā koncertu sniegs Latvijas rokenrola karalis Pits Andersons. Naksnīgajās debesīs vēlāk varēs vērot gaismas ziedus. Pusnaktī dejotgribētāji aicināti uz svētku balli kopā ar grupu "Saderības sindroms".

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ej nost

loti zel,ka sogad netiksu,Aizputes svetki ir kas magisks,kas ipashaks par Janiem.novelu visiem labu atputu un nekaujaties tik briesmigi!

pirms 8 gadiem, 2012.08.02 13:42

Kultūra