Aina Poiša ar Brīvprātīgo Brigādi Liepājā organizēs ābolu akciju maznodrošinātajiem iedzīvotājiem

Pirmdien, 15. oktobrī, Liepājā viesosies psihoterapeite Aina Poiša, lai kopā ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolēniem veiktu brīvprātīgo darbu, informē pasākuma rīkotāji.

Sadarbībā ar biedrību Latvijas Sarkanais Krusts Brīvprātīgo Brigāde un vidusskolas skolēni kopā ar Ainu Poišu Liepājas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem izvadās maisus ar āboliem un cukura pakas. Pasākumu vadīs Uģis Joksts.

Brīvprātīgo Brigāde ir Izglītības un zinātnes ministrijas iniciatīva, kuras mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību brīvprātīgā darba sniegtajām iespējām karjeras izaugsmē.

Brīvprātīgo Brigādes vizīte sastāvēs no divām daļām. Dienas pirmajā daļā sākot no plkst.10:00 psihoterapeite Aina Poiša un Brīvprātīgo Brigāde kopā ar Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolas skolēniem tiksies Latvijas Sarkanā Krusta komitejas telpās Ūliha ielā 35/37 Liepājā un sāks izvadāt ābolu maisus un cukura pakas maznodrošinātajiem iedzīvotājiem. Skolēniem, veicot šo brīvprātīgo darbu, būs iespēja "pielaikot" sociālā darbinieka profesiju un saprast, vai ir vēlēšanās savu turpmāko karjeru saistīt ar sociālā darba jomu, jo brīvprātīgo darbs ir ne tikai iespēja paveikt kaut ko nozīmīgu sabiedrības labā , bet arī iespēja jauniešiem pārliecināties par kādas profesijas piemērotību tieši viņiem.

Paužot pašvaldības atbalstu jauniešu brīvprātīgo darbam, pasākumā īsu uzrunu teiks arī Liepājas pilsētas domes eksperte nevalstisko organizāciju un sabiedrības integrācijas lietās Brigita Dreiže.

Savukārt pēcpusdienā plkst.14 Brīvprātīgo Brigāde viesosies Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolā (Rīgas iela 50, Liepāja), kur notiks tikšanās ar pārējiem vidusskolas skolēniem, skolotājiem, skolēnu vecākiem. Tikšanās laikā tiks pārrunāti brīvprātīgā darba ieguvumi. Tie skolēni, kas piedalījās ābolu akcijā, dalīsies ar saviem iespaidiem, kuri tika gūti, veicot šo darbu. Par brīvprātīgā darbā gūto pieredzi stāstīs arī Brīvprātīgo Brigādes pieredzējuši brīvprātīgie. Pasākumā piedalīsies Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas komitejas izpilddirektore Ieva Brakše, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde izglītības metodiķe Aelita Antonova, Liepājas pilsētas domes Vides un veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale, pārstāvji no biedrības Liepājas Jaunie vanagi, biedrības "Ticība, Cerība, Mīlestība", "AFS Latvija" Kurzemes nodaļas Liepājā, Liepājas Universitātes studentu padomes, Latvijas kristīgo studentu brālības, biedrības "Jaunatne ar misiju – Liepāja", kā arī psihoterapeite Aina Poiša.

Noslēgumā klātesošie diskutēs par iespējām veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu, meklējot piemērotākās metodes, lai iesaistītu jauniešus brīvprātīgā darba veikšanā un veicinātu sadarbību starp skolām, jauniešiem un iespējamām brīvprātīgā darba vietām.

Pasākumā Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā aicina piedalīties ikvienu Liepājas novada nevalstisko organizāciju, jauniešus un visus citus interesentus. Tā ir iespēja uzzināt kaut ko jaunu, dalīties savos iespaidos un piedāvāt idejas brīvprātīgā darba veicināšanai.

Pievieno komentāru

Kultūra