Aicina vienoties ugunskuru ķēdē ap Baltijas jūru

Arī šogad augusta pēdējā sestdienā, 25.augustā, notiks Seno ugunskuru nakts, kad Baltijas jūras valstu piekrastes iedzīvotāji jūras krastā iedegs ugunskurus, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un atvadoties no vasaras.

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi. Latvijā akcijas norisi koordinē Rīga 2014, Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji. Piekrastes pašvaldības ir aicinātas iesaistīties, 25.augusta vakarā organizējot pasākumus pie jūras.

Akcijā piedalīties aicināts ikviens – tam piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru, mudināt draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā vienotos ugunskuru ķēdē ap Baltijas jūru!

Seno ugunskuru nakts ap Baltijas jūru ar katru gadu kļūst populārāka, arī Latvijā piekrastes iedzīvotāji arvien aktīvāk iesaistās akcijā. Senos laikos ugunskuri piekrastē tika dedzināti, lai brīdinātu par briesmām. Pēdējo 20 gadu laikā Seno ugunskuru nakts ir svinēta gar Somijas piekrasti, arī Igaunijā un tālāk izplatījusies pārējās valstīs ap Baltijas jūru. Latvijā šī akcija jau vairāk nekā desmit gadus tiek atzīmēta Rojā un Pāvilostā.

2012. gada 25.augusta vakarā jūras krastā jāaizdedz ugunskurs – lai pl.21:30 saulrieta laikā uguns liesmas izgaismotos debesīs un sildītu sanākušos ļaudis. Pie ugunskura ikviens aicināts izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru.

Gatavojoties pasākumam, sava ugunskuru vieta jāatzīmē virtuālā kartē www.ancientlights.eu/.>

Tuvojoties pasākumam, Rīga 2014 mājaslapā www.riga2014.org būs pieejama plašāka informācija par ugunskuru vietām un plānotajiem pasākumiem. Pēc Seno ugunskuru nakts tiks apkopotas fotogrāfijas un stāsti no ugunskuru vietām.

Plašākai informācijai un palīdzībai, organizējot Seno ugunskuru nakts pasākumus, sazinieties ar Rīga 2014 sabiedrisko attiecību projektu vadītāju Lindu Pastari (e-pasts linda.pastare@riga2014.org, tel.nr. 67181022, 29374438).

Video ieskatam Seno ugunskuru nakts: www.youtube.com/watch?v=wms_9Qd_aYc

Pievieno komentāru

Kultūra