Aicina uz koncertuzvedumu "Īsa pamācība teātra mīlēšanā"

Sestdien, 31. martā, pulksten 15:00 Liepājas Latviešu biedrības namā uz Starptautiskai Teātra dienai veltītu divdaļīgu koncertuzvedumu “Īsa pamācība teātra mīlēšanā” aicina Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātra aktieri un režisore Ināra Kalnarāja. Tajā aktieri izrādīs savas prasmes mūzikā, dejā, skatuves runā un, protams, aktiermeistarībā.

Ik gadu, 27. martā, organizējot neskaitāmus nacionālus un starptautiskus pasākumus, teātra cilvēki visā pasaulē atzīmē Starptautisko Teātra dienu, kuru 1961. gadā izveidoja Starptautiskais Teātra Institūts (International Theatre Institute UNESCO).

Arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas teātris Ināras Kalnarājas vadībā, par godu šiem svētkiem, 31. martā pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā aicina teātra mīļotājus uz divdaļīgu muzikālu iestudējumu „Īsa pamācība  teātra mīlēšanā”.  Tajā Liepājas tautas teātra aktieri atklās savas prasmes un izspēlēs notikumus iz teātra dzīves.

Uzveduma mērķis ir sniegt atbildi uz jautājumu: kāpēc, par spīti visādiem laikiem un laika apstākļiem, cilvēki savā brīvajā laikā nāk un spēlē teātri?

“Lai gan aktiera profesijas prestižs vairs nav tāds, kā bija agrāk, amatierteātra aktieri savu teātri mīl. Puiši paši taisa un restaurē mēbeles, paši mācās dejas un skatuves kustību. Kas šos gan pēc vecuma, gan profesijas dažādos cilvēkus satur kopā vienā kolektīvā? Laikam jau tas ir tas kopā sanākšanas prieks un radošais process, kas mūs vieno,” spriež režisore un piebilst: “Tas ir liels hobijs un liels vājprāts!”

Pievieno komentāru

Kultūra