Aicina iesniegt darbus Liepājas mūsdienu vizuālās mākslas kopizstādei

No 22. oktobra līdz 28. oktobrim Liepājas muzejs aicina Liepājas un apkārtnes māksliniekus iesniegt darbus Liepājas mūsdienu vizuālās mākslas kopizstādei "Es šajā laikmetā".

Šogad Liepājas mākslinieku darbu skati no 2. novembra līdz 30. novembrim iecerēts iekārtot Liepājas mākslas vidusskolas zālē. Ņemot vērā zāles apjomu, lūgums katram māksliniekiem iesniegt vienu darbu atbilstoši izstādes tematikai.

Izstādes darbu skates vadmotīvs – pamudināt māksliniekus sajust sevi šajā laikmetā. Saprast, kas uztrauc un ko šodien jūt mākslinieks, modinot sabiedrību uz savstarpēju dialogu.

Mākslai ir sociāla funkcija. Mākslinieks nestāv ārpus sabiedrības. Mākslinieka nozīmīgākais uzdevums ir veidot savu mākslu – mākslu, kas tiek izlietota, uzklausīta un novērtēta. Viens no mākslas galvenajiem noteikumiem ir apkārtējās vides dzīva interese un līdzdalība. Mākslinieks spēj atbrīvot, pārkārtot, radīt un kritizēt mūsu neorganisko, tehnisko un patērētāju vidi.

Māksla spēj mainīt indivīda un sabiedrības dzīvi. Tā ir unikāls saziņas veids, kas ietver visu cilvēcisko pieredzes gammu un cilvēku iesaista gan emocionāli, gan intelektuāli. Māksla palīdz izprast dzīves jēgu un dod iespēju cilvēkiem runāt par sarežģītām problēmām un emocijām.

Šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, izstādes darbus paredzēts žūrēt tās noslēgumā, paredzot arī skatītāju balvu. Kultūras pārvaldes nodrošinātais veicināšanas balvu fonds ir Ls 500. Liepājas muzejs plāno iegādāties vienu darbu muzeja mūsdienu mākslas darbu kolekcijas papildināšanai.

Darbus var iesniegt Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 katru dienu no plkst. 10 līdz plkst. 18.

Dace Kārkla,
Liepājas muzeja direktore

Pievieno komentāru

Kultūra