Aicina doties ekskursijā-pārgājienā "Kurzemes ūdenskritumi"

Ar ekskursiju-pārgājienu "Kurzemes ūdenskritumi" noslēgsies Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja šovasar rīkoto vienas dienas ekskursiju cikls.

Ekskursijas-pārgājiena maršrutā bez visiem zināmajām un redzētajām Ventas un Abavas rumbām iekļauti arī tādi mazāk populāri dabas objekti kā Īvandes, Virsaišu un Valgales ūdenskritums.

Īvandes upītē pie Rendas ir izveidojusies neliela ūdenskritumu kaskāde: 200 m attālumā viens no otra ir divi ūdenskritumi jeb rumbas. Lielākais ir apmēram 2m, mazākais aptuveni 1,4 m augsts. Interesanti ir arī upītes krastos redzamie dolomītu atsegumi.

Skaists ir Virsaišu ūdenskritums - tas nekrīt vertikāli, kā lielākā daļa mums zināmo ūdenskritumu, bet gan nolīst pār ieslīpu dolomīta atsegumu. Virsaišu ūdenskritums tika izvēlēts par 2010.gada ģeoloģisko objektu. Ūdenskrituma augstums ir 1,7 m, un tas izveidojies Virbupes pietekas – strauta gultnē pār augšdevona dolomīta iežiem. Īpaši izteiksmīgs ūdenskritums ir pavasaros un rudeņos, kad tā platums sasniedz 4 metrus. Ūdenskritums atklāts tikai 1998.gadā, bet kopš 2001.gada tam ir valsts aizsargājamā ģeoloģiskā un ģeomorfoloģiskā dabas pieminekļa statuss. Nokļūšana līdz Virsaišu ūdenskritumam būs vissarežģītākā šajā ekskursijā, jo tas atrodas samērā tālu no autoceļiem, mežā.

Valgales ūdenskritums Sudmaļupītē ir ļoti ainavisks, un dabas taka ap to tiek dēvēta arī par "Mazo Siguldu". Ūdenskritums atrodas viegli sasniedzamā vietā, netālu no Sudmaļu ūdensdzirnavām, turpat var aplūkot arī senos svētavotus.

Kā zināms, Ventas rumba ir platākais ūdenskritums Eiropā, savukārt Abavas rumba un tās apkārtne ir viena no skaistākajām un apmeklētākajām atpūtas vietām Latvijā.

Jau pasākuma nosaukums liecina, ka šajā ekskursijā liela daļa laika būs pavadāma, ejot kājām, tādēļ dalībniekus aicinām parūpēties par ērtiem apaviem un apģērbu. Ekskursiju vadīs pieredzējušais dabas gids Andis Lācis.

Maksa par dalību ekskursijā ir Ls 11.

Sīkāka informācija un pieteikšanās ekskursijai Liepājas reģiona TIB, Rožu laukumā 5/6 vai pa tālruni 634 80808 vai 29402111.

Pievieno komentāru

Kultūra