2010. gadā Karostas cietumu apmeklējuši par 10 procentiem mazāk tūristu nekā gadu iepriekš

Apkopotie dati par apmeklētāju skaitu Karostas cietumā 2010. gadā liecina, ka 2010. gadā Karostas cietumu apmeklējuši 12 560 tūristi, tas ir, par 10 procentiem mazāk tūristu nekā 2009. gadā, informē Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroja vadītāja Monta Krafte.

Atsevišķos mēnešos, piemēram, septembrī un oktobrī, apmeklētāju skaits bijis lielāks nekā 2009. gadā, bet kopumā tas bijis par 10 procentiem mazāks.

Kā stāsta M. Krafte, Karostas cietumā tiek piedāvāti ļoti dažādi pakalpojumi, un to popularitāte un pieprasījums pa gadiem mainās. Piemēram, izrādes "Aiz restēm", kas agrāk bija pati pieprasītākā programma, popularitāte gadu gaitā ir kritusies, bet tajā pašā laikā arvien lielāks pieprasījums ir pēc ekskursijām uz Ziemeļu fortiem, ekskursijām pa Karostu un velo īres.

Interesantas tendences vērojamas, apkopojot informāciju par to, no kādām valstīm tūristi Karostas cietumā ieradušies.
Proti, ik gadu pieaug Lietuvas tūristu skaits. 2010. gadā ievērojami pieaudzis apmeklētāju skaits no Lielbritānijas, ASV, Nīderlandes, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Somijas, Vācijas, Spānijas.

Regulārās ārzemju žurnālistu vizīts Karostas cietumā veicinājušas tā atpazīstamību, un 2010. gadā Karostas cietumu apmeklējuši arī viesi no tādām zemēm kā Libāna, Ēģipte, Koreja un Venecuēla. Kopumā ārzemnieki sastāda trešo daļu no visiem apmeklētājiem. Apmeklētāju kopējā skaita samazinājums 2010. gadā ir uz vietējo tūristu rēķina.

2011. gada tūrisma sezonā Karostas cietums sevi pozicionēs jaunā statusā – kā Karostas tūrisma centrs.

2011. gadā šim Karostas cietumā būs iespējams iet ekskursijā, piedalīties izrādē „Aiz restēm”, nakšņot, pasūtīt gida pakalpojumus, izīrēt velosipēdus, saņemt izsmeļošu informāciju par Karostu un iegādāties suvenīrus, bet papildus tam varēs arī noskatīties 2010. gadā uzņemto 16 minūšu filmu "Karosta", kas tulkota četrās svešvalodās, pārģērbties un fotografēties dažādu laiku militāros tērpos ar interesantiem rekvizītiem.

Karostas cietums darbosies arī kā Tūrisma informācijas centrs.

Karostas cietums šogad no 1. maija līdz 1. oktobrim strādās katru dienu – no pulksten 10 līdz 18. Citā laikā apmeklējums iepriekš jāpiesaka, brīdina M. Krafte.

Pievieno komentāru

Kultūra