14. jūnijā Rīgā koncertēs Ringo Stārs

Par pirmo grupas "The Beatles" dalībnieku, kurš uzstāsies Latvijā, kļūs Ringo Stārs – 14. jūnijā viņš kāps uz "Arēna Rīga" skatuves kopā ar savu kolektīvu  "All Starr Band", ceturtdien raksta "Diena".

Šo informāciju laikrakstam apstiprinājis koncerta rīkotājs aģentūra "Makroconcert".

"Cilvēcīgi Ringo bija pats vienkāršākais un nepretenciozākais no bītliem, un šī pieticība reizēm pārprasti attiecināta arī uz viņa muzikālo varēšanu," par Ringo Stāru saka "The Beatles" mūzikas pazinējs Klāss Vāvere. "Taču gan Džons Lenons, gan Pols Makartnijs atzina, ka Ringo bijis ideālais bītlu bundzinieks, un daudzus viņa spēles paņēmienus un tehnoloģiskos risinājumus vēl šodien izmanto neskaitāmi mūziķi. Pārliecinošu vokālo dotību trūkumu kompensē viņa komiķa talants un omulīgā personība – interesanti, ka pēc bītlu izjukšanas vienu īsu brīdi Ringo bija komerciāli pats veiksmīgākais no visa četrinieka. Viņa solokarjeras muzikālais materiāls ir tāls no mūžības, taču gana vitāls, lai joprojām ļautu viņam spēlēt savu mūža lomu – vecais labais Ringo, kurš dzied par dzelteno zemūdeni. Ne velti viņa nebeidzamās turnejas ir bītlomānu svētki visā pasaulē," piebilst Klāss Vāvere.

Ringo Stārs par "The Beatles" dalībnieku kļuva 1962. gada augustā. Viņš bijis vadošais vokālists hitos "With a Little Help of My Friends" un "Yellow Submarine", kā arī dziesmu "Don"t Pass Me By" un "Octopus"s Garden" autors. Vēsturiski tā ir sanācis, ka Ringo Stārs tika uzskatīts par visnenozīmīgāko no Liverpūles četrinieka, par apsmiekla objektu. Pols Makartnijs kādreiz pajokojis, ka "Ringo nebūt nav bijis vislabākais bundzinieks pat "The Beatles" sastāvā". Televīzijas veterāns Lerijs Kings, pirms dažiem gadiem intervējot Ringo Stāru un Polu Makartniju, leģendāro bundzinieku uzrunāja: "Džordž!" Ringo ir vecākais no bītliem – pērn 7. jūlijā tika svinēta mūziķa 70 gadu jubileja.

Soloalbumus viņš sāka ierakstīt 1970. gadā, kad izjuka "The Beatles". Jaunākais Ringo Stāra ieraksts "Y Not" iznācis 2010. gadā. Koncertos mūziķis izpilda "The Beatles" un solokarjeras hitus. "Es koncertēju, jo tas man sagādā prieku. Skatītāji joprojām kliedz un spiedz, vienmēr dzied līdzi Yellow Submarine. Mana uzstāšanās nekad nav stīva un pārāk nopietna. Mūzika ir prieks un bauda, nevis nopietnība," saka Ringo Stārs. "Mani priecē, ka The Beatles albumi joprojām iznāk. Tie ir tie paši vecie ieraksti, kurus sev atklāj nākamās klausītāju paaudzes. Man ir svarīgi, ka mūsu mūzika turpina dzīvot."

Pievieno komentāru

Kultūra