1000 m Liepājas pilsētas vēsturē

17. martā pulksten 12.00 pieredzes bagātākie Liepājas gidi Gunārs Silakaktiņš un Sandra Hemere interesentus vedīs pastaigā "1000 m Liepājas pilsētas vēsturē".

Ikdienā, kājām ejot šo 1 kilometru pa Liepājas centru, reti aizdomājamies par namiem, to seno un tagadējo funkciju, to iemītniekiem, tāpēc ekskursija sniegs nebijušu iespēju uzklausīt zinošus stāstniekus un iekļūt vietās, kas ikdienā nav pieejamas.

Gan svētkus gaidot, gan 17. un 18. martā Liepājā plānoti dažādi kultūras pasākumi. Liepājas tūrisma informācijas birojs radījis tiem lielisku papildinājumu sadarbībā ar vairākiem Liepājas gidiem, namīpašniekiem un restorāniem. Tūrisma biroja  aicinājums ir svētkus pavadīt  kopā ar draugiem vai ģimeni – vispirms doties  izzinošā pastaigā vai ekskursijās, tad baudīt maltīti vai dzērienu, un vēlāk apmeklēt kādu no kultūras pasākumiem.

Ekskursija "1000 m Liepājas pilsētas vēsturē":

Ekskursija ļaus ieskatīties 17.-20.gadsimta liepājnieku dzīvē gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Ekskursanti pabūs Liepājas pilsoņa īres namā, kas ir  jūgendstila un eklektikas paraugs. Tā šodienas saimnieki ierīkojuši pasta baložu būdu, kas atgādina par cara un Latvijas brīvvalsts laikiem Liepājā, kad šādas būdas bija  gandrīz katrā  ezermalas namā. Līdzās citiem apskates objektiem, ekskursantiem būs ļauts ieskaitītes arī 18.gadsimta tirgotāja mājā, kur līdz mūsdienām saglabājies  manteļskurstenis un gleznojumi uz ēkas iekštelpu sienām. Viens no vecākajiem dzīvojamo namu paraugiem Liepājā  ir arī Pētera I namiņš. Koka māja ar sīkrūšu lodziņiem 17. gadsimtā ir bijusi Madam Hoijeres viesnīca, un 1697.gadā te uzņemts Krievijas cars Pēteris I. Ekskursijā uzzināsit arī nostāstus par Imanuela Kanta saistību ar Liepāju, faktus par Liepājas saimniecisko dzīvi,  dažādu laiku noliktavu ēkām, kas saglabājušās līdz mūsu dienām, Liepājas pārvaldi un  pilsētas rātsnamu likteņiem.
    
Nozīmīgu gadskārtu šogad piedzīvo arī Liepājas sirds – Rožu laukums. 1910.gadā, Liepājas II būvdrudža laikā  tā saukto Neumarkt jeb jaunā tirgus laukumu no Liepājas centra pārcēla uz vietu, kas pašreiz zināma kā Pētertirgus. Strauji augošajai pilsētai un tās turīgajiem pilsoņiem bija jaunas prasības pret vides estētiku, tāpēc  labi zināmajam Rīgas ainavu arhitektam Georgam Kufaltam tika pasūtīts centra labiekārtojuma projekts, kas 1911./1912.gadu mijā liepājniekiem ļāva iegūt prestižu pilsētas centru ar Rožu laukumu. Pilsētas tiesības Liepāja ieguva 1625.gadā un šogad svin 387.dzimšanas dienu.

Ekskursijas "1000 m Liepājas pilsētas vēsturē" sākums 17.martā pulksten 12:00 Rožu laukumā pie Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja. Ekskursiju vadīs Gunārs Silakaktiņš vai Sandra Hermere. Ekskursijas maksa – o,40 Ls (četrdesmit santīmi), bērniem līdz 7 gadu vecumam bez maksas.

Ekskursijai iespējams pieteikties gan iepriekš, gan īsi pirms tās sākuma Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6. Ekskursijai var pieteikties arī pa tālruni 63480808 un e-pastu info@liepajaturisms.lv.
17.martā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 10.00-15.00.

Ekskursija Karostas cietumā
17.martā ciemiņiem būs atvērts arī Karostas cietums. Tur  ekskursijas sākums pulksten 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 un 15:00. Ieejas biļetes cena: skolniekiem - 1,00 Ls, pieaugušajiem - 1,50 Ls; svešvalodā - 2,50 Ls.

Ekskursija Piena muižā
Pa ceļam no Rīgas uz Liepāju vai sestdienas izbraucienā ārpus pilsētas svētku sajūtu nodrošinās arī  Piena muiža un muzejs.
16., 17., 18. martā Piena muzejā, Sieksātē,  pulksten 11:00, 13:30, 16:00 atraktīva ekskursija ar praktisku darbošanos - ekspozīcijas apskate, piena slaukšana, sviesta kulšana!
Atlaide ekskursijai -30% - Ls 3.50;  studentiem, pensionāriem  - Ls 2.50; skolēniem -  Ls 1.50.
Viesi tiks cienāti ar Sieksātes zāļu tēju, Rožu krodziņā īpašs pusdienu piedāvājums Ls 3.95
Pieteikšanās iepriekš 26518660 vai pienamuzejs@pienamuzejs.lv, vairāk www.pienamuzejs.lv.

Svētku maltīte par īpašu cenu

Ekskursiju dalībnieki un citi Liepājas dzimšanas dienas svinētāji varēs baudīt "Liepājas menciņus" ar atlaidēm:
-    Restorānā "Pastnieka māja"
Pasūtot "Liepājas menciņus" – glāze alus vai sula bez maksas!

Restorānā "Fontaine International Steakhouse"
"Liepājas menciņi" un kefīrs ar zaļumiem par svētku cenu Ls2,00

-    Restorānā "Baron’s Bumbiers" (īpašā cena no 12.-18.martam)
-    "Liepājas menciņi" un aveņu – upeņu kārtojums par svētku cenu Ls 4,50

Liepājas karoga krāsu piespraudes un suvenīri svētku sajūtai

Svētku noskaņas pilnveidošanai Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina  svētkus svinētājus pie apģērba spraust lentīti Liepājas karoga krāsas. Lentīte ar saspraudi, tāpat kā citi jautri un asprātīgi suvenīri, sadzīves priekšmeti ar Liepājas simboliku, kā arī mazi un lieli Liepājas karogi ir iegādājami  tūrisma birojā. Tikai martā ar atlaidi tūrisma birojā nopērkama vairāk nekā 100 liepājnieku veidotā laikmetīgās arhitektūras grāmata "Liepājiņa".

Pievieno komentāru

Kultūra