VUGD: Pirms gāzes balona pievienošanas jāpārliecinās par drošību

Lai neatkārtotos pagājušajā ziemas sezonā pieredzētie nelaimes gadījumi, kas saistīti ar gāzes balonu nepareizu lietošanu, kā arī ar balonu slikto tehnisko stāvokli, SIA "Latvijas Propāna Gāze" un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina visiem sašķidrinātās gāzes balonu lietotājiem: nezināmas izcelsmes baloni, kuru uzpildes un lietošanas nosacījumi nav zināmi, bojāti vai pārpildīti sašķidrinātās gāzes baloni vienmēr ir pakļauti eksplozijas draudiem.

VUGD 2009. gadā četras reizes saņēma izsaukumus, kas saistīti ar gāzes balonu eksploziju, šajos gadījumos cieta divi cilvēki, turpretim šogad ugunsdzēsējiem ir jau bijuši 18 izsaukumi, kas saistīti ar gāzes balonu bojājumiem, tajos viens cilvēks gāja bojā un cieta 14 cilvēki, liecina VUGD statistikas dati.

Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, iegādājoties gāzes balonu, pircējam jāņem vērā šādi nosacījumi:

- gāzes balonus iegādāties tikai oficiālajās tirdzniecības vietās;

- iegādāties tikai tādu gāzes balonu, uz kura redzams uzpildītāja logo. Tā ir papildus garantija, ka uzņēmums ir atbildīgs par gāzes balona kvalitāti;

- obligāti jābūt noplombētam balona ventilim (apvilkts ar plēvkārtu vai citādi noslēgts), plomba nedrīkst būt bojāta;

- obligāti no tirgotāja jāpieprasa pirkuma čeks, garantijas talons un viena bezmaksas blīve.

Lai pareizi pievienotu un droši varētu lietot iegādāto gāzes balonu, to nedrīkst novietot pie gāzes plīts tuvāk par 50cm un, pirms pievienošanas, pārliecinieties, ka gāzes aparāta degļi ir aizvērti. Vienmēr jāizmanto jauna blīve.

Ar gāzes plītīm, kuras pievienotas pie balona, ir tāpat kā ar jebkuru citu plīti - lietojot nedrīkst būt nekāda gāzes smaka.

Gāzes balonu kategoriski aizliegts pievienot pašdarinātām ierīcēm.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas