Vienas dienas laikā Kurzemē pārbaudīti 1 595 transportlīdzekļu vadītāji; noformēti 113 administratīvo pārkāpumu protokoli

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policija Kurzemes reģiona amatpersonas strādāja pastiprināti, rīkojot profilaktiskos pasākumus ceļu satiksmē. Piektdien, profilaktiskā pasākumā laikā, laika posmā no pulksten 15:00 – 02:00, dažviet jau no pulksten 08:00, uzmanība tika pievērsta drošības jostu lietošanai, transportlīdzekļa vadīšanai, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, ātrumpārkāpējiem, kā arī mazākaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Kopumā piektdien, 14.februārī, visā Kurzemes reģionā tika pārbaudīti 1 595 transportlīdzekļi un noformēti 113 administratīvo pārkāpumu protokoli par dažādiem pārkāpumiem – atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate. Tāpat protokoli noformēti par mobilo telefonu lietošanu, par drošības jostu nelietošanu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, kā arī citiem pārkāpumiem.

Liepājā un tās apkārtnē kopumā ir noformēti 33 administratīvo pārkāpumu protokoli – 10 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 5 par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, 4 protokoli ir noformēti gājējiem par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu. Tāpat ir noformēti protokoli par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate, par transportlīdzekļa vadīšanu, neesot spēkā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, par velosipēda un automašīnas vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un par horizontālā apzīmējuma neievērošanu jeb līnijas šķērsošanu.

Arī Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā kopumā ir noformēti 33 administratīvo pārkāpumu protokoli – 14 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 5 par drošības jostu nelietošanu, 3 protokoli noformēti par mobilā tālruņa lietošanu pie stūres un 3 par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu. Tāpat ir noformēti protokoli par transportlīdzekļa vadīšanu, neesot spēkā vadīšanas tiesībām, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz papildu prasības velosipēdu un mopēdu vadītājiem, par ceļu zīmju neievērošanu, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, par braukšanu diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos bez iedegtas avārijas gaismas signalizācijas ar transportlīdzekli, kuram nedeg neviens no numura zīmes apgaismojuma lukturiem un par bērnu sēdeklīša neizmantošanu.

Talsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā kopumā ir noformēti 19 administratīvo pārkāpumu protokoli, no tiem 18 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, savukārt viens par drošības jostas nelietošanu.

Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā kopumā ir noformēti 16 administratīvo pārkāpumu protokoli – 8 par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums, 3 protokoli par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un 2 par drošības jostu nelietošanu. Tāpat ir noformēti protokoli par transportlīdzekļa vadīšanu, neesot spēkā vadīšanas tiesībām, par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate un par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, attiecībā uz kuru nav izdarīta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Tāpat protokols noformēts par braukšanu diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos bez iedegtas avārijas gaismas signalizācijas ar transportlīdzekli, kuram nedeg neviens no numura zīmes apgaismojuma lukturiem un par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu.
Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā kopumā ir noformēti 12 administratīvo pārkāpumu protokoli – 4 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 2 protokoli par drošības jostas nelietošanu un 2 protokoli noformēti gājējiem par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu. Tāpat ir noformēti protokoli par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav vadīšanas tiesības, par luksofora signāla neievērošanu, par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, par braukšanu diennakts tumšajā laikā bez iedegtas avārijas gaismas signalizācijas ar transportlīdzekli, kuram nedeg viens no tuvās gaismas lukturiem, tāpat viens protokols noformēts par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums.

Šādus profilaktiskos pasākums ceļu satiksmē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde rīko regulāri un, salīdzinot ar iepriekšējo reizi, pārkāpumu skaits ir mazinājies. Tāpat ir novērojams tas, ka vecāki ir kļuvuši apzinīgāki un izmanto bērnu sēdeklīšus, lai pārvadātu bērnus automašīnās. Informējam, ka iepriekšējā profilaktiskā pasākuma laikā Kurzemes reģionā tika noformēti 142 administratīvo pārkāpumu protokoli. 

Valsts policija aicina ikvienu apdomāt un mudināt arī apkārtējos, tuviniekus rūpēties par savu drošību – atrodoties automašīnā, piesprādzēties, kā gājējam, pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, uzvilkt atstarojošu vesti, šķērsot ielu tur, kur tas paredzēts un ievērot visus ceļu satiksmes noteikumus.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas