VID Kurzemē atklāj Latvijas vēsturē vērienīgāko marihuānas audzētavu

Aizvadītajā piektdienā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde Kurzemes reģionā atklāja Latvijas vēsturē lielāko marihuānas audzētavu. Kopumā izņemti 3,5 tūkstoši marihuānas stādi dažādās augšanas stadijās un virs deviņiem kilogramiem izžāvētas marihuānas. Šobrīd apcietinājumā atrodas divas aizdomās turamās personas.

2008.gada oktobrī VID Muitas kriminālpārvalde uzsāka kriminālprocesu par narkotisko vielu kontrabandas organizēšanu par trīs kilogramiem marihuānas, ko bija plānots vest uz Igauniju. Veicot kriminālprocesa izmeklēšanu un izlūkošanas darbības, tai skaitā sadarbībā ar Igaunijas tiesībsargājošajām iestādēm, VID darbiniekiem radās aizdomas, ka kaut kur Latvijā varētu būt izveidota marihuānas audzētava.  

Piektdien VID darbinieki, pēc intensīva pusotra gada izmeklēšanas darba, veicot izmeklēšanas un operatīvo meklēšanas pasākumu kompleksu minētā kriminālprocesa ietvaros, Saldus rajonā kādā ēku kompleksā atklāja marihuānas audzētavu. Iespaidīgais trīs ēku komplekss atradās nomaļus, meža ielokā. Marihuānas audzētava tika rūpīgi apsargāta- bija uzstādīti kustību sensori, un apkārtne tika nepārtraukti novērota, tādēļ iekļūt ēkā varēja vien ar strauju uzbrukumu.

Atklātā  marihuānas audzētava atgādināja rūpnīcu un bija spējīga ražot marihuānu lielos apmēros. Ēku komplekss sastāvēja no kūts, kur divos stāvos bija izveidota marihuānas audzētava, kaltes, kurā atradās trīs jaudīgi un moderni dīzeļdegvielas ģeneratori, kā arī dzīvojamās ēkas, kur dzīvoja narkotiku ražotnes strādnieki un notika augu piķēšana, un, visticamāk, arī narkotiku fasēšana. Par nelegālās ražotnes apmēriem liecina arī tas, ka teritorijā atradās aptuveni sešas tonnas nezināmas izcelsmes dīzeļdegvielas.

Marihuānas audzētāji, lai noslēptu specifisko un spēcīgo augu smaku, audzēja mājlopus- cūkas, un mājputnus.

Kopumā  ir izņemti aptuveni 3,5 tūkstoši marihuānas stādu dažādās augšanas stadijās un vairāk kā deviņi kilogrami izžāvētas marihuānas. Lai noteiktu precīzu marihuānas daudzumu un vērtību, tā ir nodota Valsts policijai ekspertīžu veikšanai.

VID Muitas kriminālpārvaldes eksperti uzskata, ka marihuāna tika ražota ar nolūku to realizēt Baltijas valstīs un Skandināvijā. Tāpat ir pamats uzskatīt, ka audzētava eksistē trīs gadus, bet aktīva marihuānas ražošana notiek divus gadus.

Šobrīd divām aizdomās turamām personām ir piemērots drošības līdzeklis- apcietinājums. Aizdomās turamās personas ir 1977. un 1972.gadā dzimuši Latvijas pilsoņi.

Šobrīd sīkāka informācija izmeklēšanas interesēs netiek sniegta. 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas