Valsts policija uz aizdomu pamata par nelikumīgu akcizēto preču apriti Kurzemē aiztur trīs personas

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par nelikumīgu akcizēto preču apriti Kurzemē aizturēja trīs personas. Kopumā no nelegālās aprites tika izņemtas 83 240 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un 10 litri nelegālā alkohola.

Šā gada 6.februārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas aizturēja kādu Liepājas pusē dzīvojošu vīrieti, kurš ar savu automašīnu Saldus novadā pārvadāja cigaretes. Kopumā automašīnā tika konstatētas 40 000 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par tabakas izstrādājumu nelikumīgu pārvietošanu (pārvadāšanu), ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Kriminālprocesa ietvaros ir izņemts transportlīdzeklis, kas tika izmantots noziedzīga nozieguma izdarīšanai. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un uz izmeklēšanas laiku viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Savukārt 8.februārī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas Skrundas novadā no vairākiem īpašumiem izņēma kopumā 43 240 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām un nelegālo alkoholu – 10 litrus, kurš tika glabāts plastmasas pudelēs. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess par alkoholisko dzērienu nelikumīgu uzglabāšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas divas personas, kuras jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā. Personām uz izmeklēšanas laiku ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Abos kriminālprocesos notiek pirmstiesas izmeklēšana.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē). Ziņot var arī, vēršoties policijas iecirknī un vēl viena iespēja ir Valsts policijas mājaslapā (www.vp.gov.lv) atzīmēt kartē to vietu vai ailītē ierakstot precīzu adresi, kurā pēc jūsu informācijas notiek nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecība.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas