Valsts policija pabeidz izmeklēšanu kriminālprocesā par laupīšanām Liepājā

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par notikumiem pagājušā gada novembrī un šā gada janvārī, kur kādam liepājniekam divas personas nolaupīja mobilo telefonu. Šobrīd kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pagājušā gada novembrī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Liepājā, Brīvības ielā kādam jaunietim, pielietojot pret viņu vardarbību, tika atņemts mobilais telefons. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja divus viņa vienaudžus. Viņiem tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, Valsts policija šā gada janvārī saņēma informāciju par vēl vienu laupīšanu – personas tam pašam jaunietim, ilgstoši izsakot mutiskus draudus par fizisku izrēķināšanos, atņēma mobilo telefonu. Arī par šo gadījumu Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess un Valsts policija lūdza tiesu piemērot abiem jauniešiem drošības līdzekli – apcietinājumu, kas arī tika pieņemts.

Jaunieši ir liepājnieki un jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par dažāda veida noziedzīgiem nodarījumiem.

Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 176.panta 2.daļas – par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.


Pievieno komentāru

Kriminālziņas