Valsts policija Liepājā uz aizdomu pamata par psihotropo vielu glabāšanu aizturēja vīrieti

Valsts policija Liepājā uz aizdomu pamata par psihotropo vielu glabāšanu aizturējusi vīrieti - viņa dzīvesvietā atrasti 14 folija vīstokļi. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta un tas paātrinātā kārtībā ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Šī gada septembra sākumā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas un aizdomu pamata par psihotropo vielu glabāšanu aizturēja kādu liepājnieku. Viņa dzīvesvietā tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras laikā izņemti 14 folija vīstokļi, kuros iekšā atradās zaļgnbrūnas krāsas augu valsts masa. Lai noteiktu to saturu, tika veikta ekspertīze, kuras rezultātos redzams, ka augu valsts maisījums satur vielu, kas sabiedrībā dēvēta par spaisu, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova . 

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par vairākiem likumpārkāpumiem un šobrīd viņam ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti Valsts policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.
 
Atgādinām, ka ziņot var pa tālruni 110, kā arī zvanot uz VP uzticības tālruni 67075444 (šis ir automātiskais atbildētājs, tāpēc informāciju precīzi jādefinē). Ziņot var arī, vēršoties policijas iecirknī un vēl viena iespēja ir Valsts policijas mājaslapā (www.vp.gov.lv) atzīmēt kartē to vietu vai ailītē ierakstot precīzu adresi, kurā pēc jūsu informācijas notiek nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecība.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas