Valsts policijā joprojām trūkst darbinieku 4

Izlaidumi augstskolās nav attaisnojuši Valsts policijas uz tiem liktās cerības – joprojām ir daudz vakantu darba vietu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis stāsta, ka joprojām lielākais nekomplekts ir Kurzemes reģionā – uz 30. jūniju bija 48 vakances.

Ja Liepājas iecirknī vakantu štata vietu ir salīdzinoši maz, tad policijas priekšnieka vērtējumā situācija Ventspilī ir nelāga. Tur iecirknī vien trūkst seši darbinieki, vakances ir arī dežūrdaļā, Ceļu policijā u.c. “No vienas puses šo situāciju izprotu,” atzīst policijas priekšnieks: “Apskatījis policijas ēku, kas ir nožēlojamā stāvoklī, potenciālais jaunais darbinieks teju skriešus metas prom. Tādēļ arī ir tik būtiski atrisināt policijas izvietojuma jautājumu.”

Vilties nācies par darbinieku Talsos. Jaunais speciālists uzsācis darbu, bet pēc pavisam īsa brīža to pametis, jo atradis labāk atalgotu posteni pašvaldībā.

Turklāt no dienesta aiziet ne tikai tie, kuri atraduši labāk apmaksātas vietas. Darbu pamet arī tie, kas sasnieguši pensijas vecumu, kā arī tie, kas sagrēkojuši – negaidot lūgumu aiziet, to izdara paši.

N. Grūbis atklāj, ka šā gada pirmajos sešos mēnešos disciplīnas ziņā Kurzeme “izcēlās pēdiņās”. Uzsāktas 42 dienesta pārbaudes, no kurām piecas sāktas uz prokuratūras iesnieguma pamata, 21 – pēc iedzīvotāju sūdzībām, 16 – pēc policijas ierosinājuma.

18 gadījumos likumsargiem piemērots disciplinārsods – piezīme, rājiens vai brīdinājums.

Līdz atlaišanai neviens gadījums nav nonācis, jo sagrēkojušie darbinieki pamanījušies laikus uzrakstīt atlūgumu, skaidro N. Grūbis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

gu

A kur tad tās vakances ir redzamas? Tikai policijā pie sienas?

pirms 10 gadiem, 2010.08.16 16:29

pag

“Apskatījis policijas ēku, kas ir nožēlojamā stāvoklī, potenciālais jaunais darbinieks teju skriešus metas prom.
-------------
pag pag - cik ta nu veca ēka un jau nožēlojama? kur tad palika lielība par moderno policijas ēku?

pirms 10 gadiem, 2010.08.04 01:22

rodijs

Pensijā jau daudzus atlaida piespiedu kārtā, tā sauktajā nepilnājā pensijā .Tagad nav ,kas strādā ,pilnīgi jocīgi.

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 10:01

nu ko

IeM ar vērienu 2009.gadā atlaida ļoti daudz darbinieku ar 10 un vairāk gadu stāžu,palika tikai radi un draugi.Ko tad nu žēlojas, jauniņie radiņi un draudziņi nemāk vairs strādāt...

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 09:58

Kriminālziņas