Valsts policija atkārtoti aicina uzmanīties no telefonkrāpniekiem - viltus finanšu speciālistiem

Šogad Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldē ir saņemti vairāku personu iesniegumi par noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar piedāvājumiem ieguldīt naudas līdzekļus virtuālās interneta platformās nolūkā gūt vieglu peļņu, tādēļ VP atkārtoti aicina uzmanīties no telefonkrāpniekiem - viltus "finanšu speciālistiem", aģentūru LETA informēja VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Viņa norādīja, ka VP Vidzemes reģiona pārvaldē ir saņemti vairāki iesniegumi, kurus vieno līdzīgas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Piemēram, potenciālais klients no nezināmas personas saņem telefona zvanu, kuras sevi iepazīstina kā dažādu uzņēmumu finanšu brokerus vai arī dažādu citu arodu "finanšu speciālistus" un visai uzstājīgā veidā aicina investēt finanšu līdzekļus dažādās virtuālās interneta platformās, uzsverot, ka tādā veidā klients gūs vieglu peļņu.

Pēc vairākkārtējas saziņas daļa uzrunāto personu piekrīt darījumu veikšanai. Tad zvanītāji detalizēti skaidro, kādā veidā notiks darījumi, norādot, ka darījumu veikšanai ir izveidota interneta vides vietne, kurā būs redzami gan klienta veiktie darījumi, gan jau ieguldītā nauda, gan gūtā peļņa. Personas, uzticoties pakalpojumu piedāvātājiem, pārskaita naudu. Pēc naudas pārskaitīšanas personām maldīgi ir iespēja redzēt pārskaitījuma summu vietnē. Turpmāk zvanītāji aicina nepārtraukti palielināt ieguldītos naudas līdzekļus, solot, un, it kā vietnē uzrādot, lielus peļņas procentus, taču brīdī, kad ieguldījušās personas vēlas savus naudas līdzekļus izņemt, tas nav iespējams, pakalpojumu sniedzēji vairs nav sasniedzami, krāpšanas būtību skaidroja Vaskāne.

VP aicina iedzīvotājus neiesaistīties darījumos ar neskaidras izcelsmes uzņēmumiem, kas piedāvā šāda veida ieguldījumu pakalpojumus, kā arī nepārskaitīt naudas līdzekļus uz šo personu norēķinu kontiem. Tāpat VP aicina iedzīvotājus būt rūpīgiem, veicot finanšu darījumus, sargāt savu maksājumu karšu, i-banku un citu maksāšanas līdzekļu autorizācijas datus, lai tie nenonāk citu personu rīcībā, kā arī neizmantot nezināmas izcelsmes maksāšanas platformas.

Pirms iesaistīšanās šādos darījumos noteikti vajadzētu pārliecināties, vai attiecīgais pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs piedāvāt ieguldījumu pakalpojumus Latvijā. Informācija par licencētajiem ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā vai ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kam atļauts sniegt pakalpojumus Latvijā, ir pieejama Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) mājaslapā "fktk.lv".

Policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem vai arī iepazīstoties sociālos tīklos ar virtuālajiem lietotājiem. Tāpat nevajadzētu nevienam izpaust savus personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus, tādējādi pasargājot sevi no riska kļūt par krāpniecības upuriem, brīdināja policijas pārstāve.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas