Valsts policija atgādina: "Esi redzams, lietojot atstarotājus!"

"Arī šogad kā pilsētu, tā lauku iedzīvotājiem atgādinām par atstarojošu elementu nepieciešamību, lai mazinātu risku ceļu satiksmes dalībniekiem iekļūt satiksmes negadījumos," par drošību aicina domāt Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

"Īpaši uzsveram atstarotāju nepieciešamību  apdzīvotās vietās, kur ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gados vecākiem cilvēkiem, arī lauku apvidos, kuri nereti neizprot atstarotāja lietošanas jēgu un nozīmi,  kā arī to, lai, ejot pa ceļu, gājēji pārvietojas pa pareizo ceļa pusi," uzsver J. Knīse.

Policija atgādina, ka atstarojoši elementi nepieciešami ne vien gājējiem, bet arī bērnu un invalīdu  ratiņiem, šoferiem, kuri kaut uz īsu mirkli kļūst par gājējiem, izkāpjot no sava spēkrata, un velosipēdistiem.

Kurzemes reģionā Talsu novadā  jau reģistrēts ceļu satiksmes negadījums, kad automašīna, izvairoties no sadursmes ar velosipēdistu, kurš vadīja velosipēdu tumšā diennakts laikā bez atstarotājiem, saslīdēja un iebrauca grāvī. Bojāta, par laimi, tika tikai automašīna.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas