Vakar policija Saldus novadā apturējusi divus autovadītājus, kuri traukušies līdz 187 kilometriem stundā

Vakar policija Saldus novadā apturējusi divus autovadītājus, kuri traukušies ar 187 kilometriem stundā (km/h) un 182 km/h, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

28.jūlijā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Saldus novadā, Novadnieku pagastā uz autoceļa Butnāri-Saldus-Ezere apturēja automašīnu "BMW", kuras vadītājs vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h, pārvietojās ar 187 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 97 km/h. Turpat, uz autoceļa Butnāri-Saldus-Ezere tika apturēta automašīna "Mercedes-Benz", kuras autovadītājs pārvietojās ar 182 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 92 km/h, norādīja Šeršņova.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 km/h, transportlīdzekļu vadītājiem piemēro naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Policijas pārstāve norādīja, ka laika posmā no 24.jūlija līdz 28.jūlijam VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Kurzemē apturēja 165 autovadītājus, kuri pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu.

Daži no ātrumpārkāpējiem izceļas uz pārējo fona, piemēram, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā par 66 kilometriem stundā, kā arī ārpus apdzīvotas vietas, pārvietojoties ar divas reizes lielāku ātrumu, nekā atļauts.

25.jūlijā Talsu novadā, Lībagu pagastā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja transportlīdzekli "BMW", kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 90 km/h pārvietojās ar 147 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 57 km/h.

26.jūlijā Talsu novadā, Valdgales pagastā pa ceļu Talsi-Dundaga-Mazirbe tika apturēts transportlīdzeklis "Volkswagen", kura vadītājs vietā, kur, saskaņā ar ceļa zīmi "Maksimālā ātruma ierobežojums" atļauts pārvietoties ar 70 km/h, pārvietojās ar 124 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 54 km/h. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 240 līdz 320 eiro apmērā un tiesību izmantošanas aizliegumu uz trīs mēnešiem.

26.jūlijā Liepājā, Lībiešu ielā VP Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja automašīnu "BMW", kuras vadītāja vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h, pārvietojās ar 116 km/h, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 66 km/h, sacīja Šeršņova.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā, ja tas izdarīts apdzīvotas vietas sākumā vai dzīvojamā zonā, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 - 680 eiro un piemēro tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

Policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas