Turpina tiesāties par naudas sodu saistībā ar ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Osipova mājas Liepājā 2

Tiesā saņemta apelācijas sūdzība par Liepājas tiesas 8.janvārī pieņemto lēmumu, ar kuru tika atstāts spēkā Valsts valodas centra (VVC) lēmums par naudas soda piemērošanu biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēņija Osipova tēvam Jurijam Osipovam saistībā ar nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā, informē Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Apelācijas sūdzība no Osipova ir pieņemta, un 24.janvārī Kurzemes apgabaltiesa saņēmusi lietas materiālus. Septiņu dienu laikā pēc lietas materiālu saņemšanas tiesnesim jāpieņem lēmums par tiesas sēdes datuma nozīmēšanu, informēja Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Zina Purina.

Jau ziņots, ka Osipova tēvs Liepājas tiesā bija pārsūdzējis sodu, ko VVC viņam pagājušā gada jūnijā piemēroja pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201-35.panta 7.daļas "Par uzrakstu, izkārtņu, bukletu un citu sabiedrības informēšanai paredzētu ziņojumu sniegšanu sabiedrībai pieejamās vietās līdztekus valsts valodai arī svešvalodā, ja normatīvie akti paredz šīs informācijas sniegšanu tikai valsts valodā".

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. VVC neatklāja piemērotā soda apmēru, taču norādīja, ka tas ir tuvu augstākajai robežai. Osipovs sodu nav samaksājis, un arī plāksnīte divās valodās nav noņemta.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Neizpratnē

Cik ilgi var ņemties ar vienu plāksi, nu?

pirms 7 gadiem, 2013.01.29 15:13

Kriminālziņas