Talsu novadā no vandaļiem atkal cietis dievnams - šoreiz iekļūts Stendes luterāņu baznīcā

Kurzemē nedēļas nogalē no garnadža kārtējo reizi cietis dievnams - šoreiz iekļūts Stendes luterāņu baznīcā, tomēr dievnamā nekas nozagts nav.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa priekšniece Ligita Boginska aģentūrai BNS pavēstīja, ka svētdien policijā ziņots par iekļūšanas faktu Stendes luterāņu baznīcas sakristejas telpā.

Baznīcas draudzes priekšnieks Viktors Romaško pastāstīja, ka sakristejā no galda izņemtas atvilktnes un izmētāti dokumenti.

Viņš pauda neizpratni par to, kā iekļūts baznīcas telpās. "Baznīcas ārdurvis garnadzis bija atstājis vaļā - tās, visticamāk, atvērtas no iekšpuses. Taču nekādas ielaušanās pazīmes nav konstatētas. Baznīcai ir masīvas koka durvis ar senu slēdzeni. Atvērta gan bija torņa lūka, taču tā ir aptuveni četru metru augstumā virs zemes," sacīja draudzes priekšnieks.

Garnadži iekļuvuši arī līdzās baznīcai esošajā mācītājmājā, kur notiek svētdienas skolas nodarbības. Tur nozagta kafija un cukurs.

Jau ziņots, ka šomēnes no garnadžiem un vandaļiem cietušas vairākas Kurzemes baznīcas.

Pagājušonedēļ, 7. oktobrī, Ventspils novadā apzagta Ugāles pagasta luterāņu baznīca. Garnadzis dievnamam bija izņēmis loga rūti un iekļuvis baznīcas telpās, kur nozadzis dažādas mantas - sudraba svečturi, talāru, vīnu.

Savukārt 7. oktobrī ap pulksten diviem naktī arī Ugāles pagasta pareizticīgo baznīcai izsista loga rūts. Tur gan zādzības fakts nav konstatēts.

Līdzīgs gadījums šomēnes fiksēts arī Kuldīgā, kur 4.oktobrī konstatēts, ka Sv. Katrīnas baznīcai izsista dubultā loga rūts.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas