Tadaiķos uz ielas no kabatas izzog maku; policija brīdina par kabatzagļu rosību

17. janvārī pulksten 1 kāds vīrietis konstatējis, ka Parka ielā Tadaiķu pagastā viņam no kabatas izzagts maks, kurā atradusies vadītāja apliecība un citi dokumenti. Materiālos zaudējumus aprēķina.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse pastāsta, ka Liepājas policijas iecirknī pēdējā laikā saņemti vairāki iedzīvotāju iesniegumi, un tas liecinot, ka Liepājā sarosījušies kabatzagļi.

Kabatzagļi savus "upurus" parasti noskata ļaužu pārpildītās vietās – sabiedriskajā transportā, tirgū, lielveikalos, atgādina J. Knīse. Zagļi veikli izmanto situācijas, kad cilvēki ir noguruši, neuzmanīgi, un tamdēļ nepietiekami pieskata savas kabatas, somas, iepirkumu maisiņus.

"Var secināt, ka visnedrošākās ir bikšu aizmugurējās kabatas, kārdinoši viegli atveramas vai jau atvērtas dāmu somiņas, kā arī mugursomas. Policijai ir versijas, kā sekmēt šādu garnadžu pieķeršanu pie rokas, taču šeit lielā mērā var palīdzēt sabiedrība - gan katrs sargājot sevi, gan reaģējot, ja kāda līdzcilvēka darbošanās šķiet aizdomīga, arī ievērojot šos cilvēkus. Tāpat aicinām vērtīgākās mantas - tālruņus, makus, dokumentus - glabāt drošākās, garnadžiem grūtāk pieejamās vietās," mudina J. Knīse.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas