Sliktas redzamības apstākļos uz gājēju pārejas notriec sievieti 1

27. novembrī ap pulksten 8.20 Valsts policijā saņemta informācija no medicīnas iestādes par to, ka Liepājā, Kūrmājas prospektā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā cietusi gājēja.

1960. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Volkswagen Touran” virzienā no Uliha uz Graudu ielas pusi, nedeva ceļu gājējai, 1990. gadā dzimušai sievietei, kura šķērsoja ielu pa gājēju pāreju.

Sievietei konstatēti ķermeņa sasitumi, savukārt vīrietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, ziņo policija.

Lai gan transportlīdzekļa vadītājs minēja daudzus iemeslus, kāpēc notika negadījums, kā, piemēram, diennakts tumšais laiks, intensīva satiksme, lietus un apgrūtināta redzamība, ko pastiprina pretī braucošo automašīnu lukturi, tomēr tieši pie šādiem apstākļiem jābūt piesardzīgākiem un jāizvēlas atbilstošs braukšanas ātrums.

Savukārt gājējam jāpārliecinās par to, ka situācija ir droša, transportlīdzekļa vadītājs viņu ir pamanījis un jāizvērtē, vai iziešana uz brauktuves neradīs bīstamību citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ceļa nedošanu gājējiem, kas šķērso brauktuvi pa gājēju pāreju, transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no piecpadsmit līdz septiņdesmit eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pensionare

Sim krustojumam nepieciešams LUKSAFORS!- sen jau te berni , veci cilveki...cenša pariet visādigi.

pirms 3 gadiem, 2017.11.28 19:51

Kriminālziņas