Sanktpēterburgas lidostā pie Latvijas pilsoņa atrod 13 kilogramus kokaīna

Sanktpēterburgas "Pulkovo" lidostā trešdien aizturēts Latvijas pilsonis, pie kura atrasti 13 kilogrami kokaīna, informē Krievijas tiesībsargi.

Narkokurjers Krievijā ieradies no Dominikānas Republikas. Aizturētā vārds un citas nianses netiek atklātas. "Transporta milicija kopā ar muitniekiem aizturēja Latvijas pilsoni, pie kura atrasti 12,9 kilogrami kokaīna," sacīja milicijas pārstāvis. Milicija informēja, ka notiek lietas apstākļu pārbaude un tiks lemts par krimināllietas ierosināšanu.

Latvijas melnajā tirgū grams kokaīna maksā aptuveni 40 latu, tādējādi kravas kopējā vērtība mazumtirdzniecībā Latvijā maksātu vairāk par 500 000 latu.

Aģentūras BNS arhīvs vēsta, ka pēdējos gados ārvalstīs aizturēti vairāki Latvijas iedzīvotāji ar iespaidīgiem kokaīna daudzumiem.

2005.gada pavasarī Bulgārijas policija ostas pilsētā Burgasā aizturēja Latvijas iedzīvotāju Viktoru Gaiduku, pie kura atrasti aptuveni 12,8 kilogrami kokaīna. Šo narkotiku mazumtirdzniecības cena Latvijā varētu būt apmēram 512 000 latu.

Aizturētais bija ar Maltas karogu peldoša kuģa jūrnieks, un šis kuģis Burgasas ostā bija ieradies no Ekvadoras.

2004.gada nogalē britu tiesībsargi, izmantojot Valsts policijas sniegto informāciju, vienā no Londonas lidostām aizturēja divus Latvijas pilsoņus ar aptuveni diviem kilogramiem kokaīna bagāžā.

Ap to pašu laiku Sanktpēterburgas jūras ostā uz "Latvijas kuģniecības" kuģa "Skulptors Tomskis" konfiscēta vairāk nekā 15,5 kilogramu kokaīna krava, kas atklāta, jo Krievijas tiesībsargi bija saņēmuši informāciju no Latvijas.

2006.gada rudenī uz Krievijas robežas aizturēts Latvijas pilsonis, pie kura atrasti četri kilogrami kokaīna. Latvijas pilsonis aizturēts uz kuģa, kurš ieradies no Ekvadoras. Viņš bijis šā kuģa apkalpes loceklis.

2007.gada pavasarī Sanktpēterburgā uz kuģa "San Emeral", kas ieradies no Ekvadoras, pie kāda Latvijas iedzīvotāja atrasti 24 kilogrami kokaīna. Atrasto narkotiku vērtība varētu būt aptuveni 2,4 miljoni ASV dolāru. Narkotikas atrastas pie 1985.gadā dzimuša kuģa matroža. Latvijas iedzīvotāja sporta somā atrastas 11 briketes ar narkotikām, bet kajītē atrastas vēl 13 briketes.

Slavenākais Latvijas narkotiku kontrabandists ir bijušais Latvijas modes mākslinieks Rolands Prīverts. Par narkotiku kontrabandu viņš atradies ieslodzījumā gan Latvijā, gan Ekvadorā, bet pašlaik izcieš sodu Somijā.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas