Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sagrauts Kurzemes keramikas ceplis 23

Ceturtdien, 7.martā, konstatēts, ka Starpnozaru mākslas grupas Serde ceplis, kas atradās Aizputē uz salas Tebras upē, ir gandrīz sagrauts.

Par to informēta arī policija, portālu Diena.lv informēja grupa Serde.

Starpnozaru mākslas grupa Serde aicina atsaukties aculieciniekus, kas redzējuši kādu, kas pēdējā laikā bijis uz salas, ziņojot Aizputes policijai pa tālruni 26175916 vai Serdei - 29745734.

Kā ziņots, 2003. gada vasarā Starpnozaru mākslas grupa Serde uz salas Tebras upē uzbūvēja keramikas cepli. Būvēts kā tradicionālās Kurzemes keramikas cepļa rekonstrukcija, tas bija vienīgais šāda tipa ceplis Latvijā. Tā būvēšana Cepļa būves darbnīcās bija izzinošs pasākums daudziem tā laika jaunajiem keramiķiem un tikko pēc cepļa atvēršanas tas kļuva par sabiedriski pieejamu darbnīcu, kurā varēja darboties daudzi mākslinieki, lai eksperimentētu un izmēģinātu apdedzināšanas procesu.

Cepļa rekonstrukciju un pasākumus vairāku gadu garumā atbalstīja Kultūrkapitāla fonds, Latviešu fonds un Aizputes novada dome. Serde pateicas visiem, kas pirms desmit gadiem ziedoja laiku un enerģiju, lai iecere par Kurzemes cepli īstenotos. Īpaši Egonam Baranovam, Uģim Pucenam, Mārim Grosbaham, Didzim Golubovam, Jānim Penkam, Mārtiņam Lazdānam, Armandam Ausmanim un visiem māksliniekiem, kas šeit darbojušies, informēja Serdes pārstāvji.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Silvija

cepums asarim! Man patīk viņa domu gājiens!

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 18:55

asaris

kā jau teicu, ja no bundžu ducinātājiem būtu iniciatīva, ne tikai kurnēšana, viss notiktu, bet daudz jautrāk ir tusēt savā sulā, braukt ar bez apskates auto, dzert un kaukt, ka nekas nenotiek!!!
Nauda? :D Jā, redz ja kko piedāvās, kur latiņš jāziedo, oi, oi, bet dedzināt 3litrīgā membī, vai rubeni kunģī liet ir kruta, lūk arī atbilde par manu līdzatbildību vai sāpi, tādas NAV! :D
anonīmajam, man ir vng, kas notiek Aizputē, Liepājā vai Rīgā-gluži kā jebkurā miestā!
Es esmu tur, kur esmu, neslimoju ar dažādu ķermeņa daļu piepumpēšanas vai stiepšanas sindromu, atrast ko darīt var vienmēr, ja vien neesi akūts delikatešu meklētājs!
Kad nebija datori, internets, telefoni, darīt ko bija visu laiku, bet tagad, jā-lai ķertu kkādu kaifu-tomēr resnais gals arī jākustina, nevar lejuplādēt vai uzlabot vnk klikšķinot peli :)

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 18:21

karūsa

Zini, zuti, es varbūt neesmu Einšteins, bet bez naudas diezko daudz neizdarīsi. Bet diženo domātāju un rūpes turētāju mums pietiek. Sāc rīkoties, tad redzēsi, cik vajadzēs iztērēt prāta un finanšu resursus. Un nesauc citus tādos vārdos, kuros negribi lai tevi nosauc.

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 10:58

Zutis

karūsa duma! Aizputei nevajag zivi, bet makšķeri!
Man čuis, ka asaris ir vietējais, kuram īstenībā sāp šitā problēma, bet viņš ir līdzatbildīgs un tagad grib lai citi sarosās un sakārto tās lietas.

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 20:00

karūsa

Asari, nemāci dzīvot, palīdzi labāk materiāli. Gan mums, gan Aizputei.

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 17:32

Asari nepiekasies Aizputei! Tas tā ir visur- gan miestos, gan Liepājā, gan arī Rīgā. Ja tev tas ļoti satrauc tu jau vari piekdienas vakarā pieiet pie džekiem un paprasīt ar ko viņi laprāt nodarbotos un tad tu viņiem vari kaut ko noorganizēt.

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 14:34

asaris

Aizputē ir sporta zāle?
Man liekas, ka ir, bet kunģī liešanas sports tur laikam nav diži populārs :(
Tikai nevajag, ja ir kaut ne cik izdoma-darīt ko atrast var vienmēr-un vienmēr tam ir jābūt kam nelegālam!
Jums kultūras dzīves dīdītāji tur ir?
Gan jau, kādam tak par to maksā...
Kur problēma, ejiet, prasiet, izsakiet savas domas, velmes, ne tikai negācijas jau minētajā laukumiņā, jo savādāk šķiet, nekas vairāk kā 90to gadu dzelži+no tiem būkšķošā mūzika Jums diemžēl neinteresē+stikla taras tukšošana... :(
Ko sēsi-to pļausi... :)

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 10:24

mākslinieks

Malači zēni! Beicot tā ķieģeļu kaudze no salas tika novākta.

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 09:57

Nezinīc

"Toties dāsni tiek maksāts večiem, kam jārūpējas par kārtību Aizputes ielās"
Jā, par ko viņiem vispār maksā? Un vai es viens nesaprotu kaut ko???

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 23:51

DNS

Toties dāsni tiek maksāts večiem, kam jārūpējas par kārtību Aizputes ielās. Šmurguļi pat bija sākuši dedzināt afišu, kurā aicināts atbalstīt ar parakstiem pensiju indeksāciju !! Laikam paši jau zin, ka dzīvi beigs kolonijā, nesagaidot pensijas vecumu ?

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 21:28

zutis

bet, ta danci nav kur uzgriezt ! Kad es augu, nevarēja izvēlēties uz kurieni nedēļas nogalē iet- kultūrsnamā Boka spēlēja, PMK - Melio vai Asaris , MFR ar bija pasākumi. Tagad tik vienreiz gadā pa Aizputes svētkiem.
Naivi būtu domāt, ka tie, kas piektdienās uz autolaukuma, ies uz Katoļu ielu tamborēt vai tēju dzret. Bet prieks, par tiem, kas iet!

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 15:27

Tev nu gan zuti nav taisnība, kad tāda vecuma jauniešiem,kuri vakarā tusējas uz laukuma pie "Namiņa",nav Aizputē kur tusēties! Ir Katoļu ielā 5. Jauniešu māja,tas nosaukums gan tāds, ko latviski nevaru izrunāt! Kaut kur lasīju, kad tam nosaukumam tādam esot jābūt,jo to māju, finansiāli uzturot Sorosa onkulis kopā ar Aizputes novada domi?

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 15:13

Renģe

Tie jaunieši savu Īrijā sapelnīto naudu jau iztērē pa ceļam mājā braucot. Kafeinīcai viņiem nepietiek!

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 11:58

zutis

Tur , asari, notiek Aizputes novada tehniskās apskates mūsu goda pilsoņiem, kas dienās strādā un nevar tikt Liepājā iziet tās. Tur var arī sarunāt ko krutu no tjūninga (gan 93.goda) un uzzināt kurā Īrijas burkānu laukā šogad labāk maksā.
Bet, ja godīgi..., ko citu lai Aizputē piektdienas vakaros dara? Kur lai jaunieši satiekas un patusē? Tur vajadzētu kādam atvērt vakara kafeinīcu un izlikt tuvējā logā skanošu lenšinieku.

pirms 7 gadiem, 2013.03.09 09:08

asaris

Asaris no upes :D
Klau, aizputnieki, pastāstiet man, upes ķēmam, ko Jūs darāt tajā laukumiņā iepretī slimnīcas ēkai? Sastumjat savas +15 gadus vecās vācu kastes un tusējat vai kā? Tas ir vnk apbrīnojams skats, 5dienā ja sanāk tur cauri braukt, cirks garantēts :d itkā lieli vīri, vismaz pēc skata, bet nu... kamōn, kaļat plānus, kā vietējos ciematus apciemot, ballītē ieiet un kādu sasit vai kā? :D

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 18:09

sams

diez no kurienes pats asaris?? :D
vandāļi nesaprot savā bērnu prātiņā, ka šis objekts piesaista tūrismu aizputes pilsētai kā arī pasākumus, kas ar tosistās, lai izrautu cilvēkus no ikdienas rutīnes, skumji.

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 17:02

stop

Nu nu piebremzējiet, asari. Lai cik skumji nebūtu - uzrakstītais raksturo rakstītāju......

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 16:03

Silvija

Asarim taisnība. Ar ārdīšanu Aizpute jau izsenis ir izcēlusies. Ja mēs esam tādus vandāļus paši izaudzinājuši, tad to arī esam pelnījuši.

pirms 7 gadiem, 2013.03.08 14:52

Kriminālziņas