Saeimas "viltus spridzinātāja" lietu nodod prokuratūrai

Saeimas "viltus spridzinātāja" lieta nodota prokuratūrai, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Portāls jau ziņoja, ka šī gada 31. janvārī ap plkst.19 Nacionālo bruņoto spēku MP Valsts prezidenta apsardzes dežūrdaļa saņēma zvanu, kurā kāds vīrietis, kā noskaidrots grobiņnieks, izteica netiešus draudus Rīgā uzspridzināt Saeimas ēku.

Par notikušo tika uzsākts kriminālprocess, bet tagad pirmstiesas izmeklēšanas gaitā ir apkopota pietiekama pierādījumu bāze, kas ļauj nosūtīt krimināllietu Liepājas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, paskaidro J. Knīse.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka 1971. gadā dzimušais aizdomās turētais, atrodoties savā dzīves vietā, zvanījis uz Valsts prezidenta kanceleju un izteica nepatiesu paziņojumu par sprāgstietaises, konkrēti – bumbas, ievietošanu Saeimas ēkā. Jau pēc 40 minūtēm iespējamais zvanītājs savā dzīves vietā tika aizturēts. 2. februārī vīrietis atzīts par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 2311.panta "Apzināti nepatiess paziņojums par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu, vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu". Kā drošības līdzeklis piemērots nodošana policijas uzraudzībā.

Attiecīgais Krimināllikuma pants paredz  brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz 100 minimālajām mēnešalgām.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas