Rudbāržos mirušās meitenītes aizbildņus sauks pie atbildības par bērna atstāšanu bez palīdzības

Skrundas novada Rudbāržu pagastā aprīļa sākumā mirušās trīs gadus vecās meitenītes aizbildņus sauks pie kriminālatbildības par bērna atstāšanu bez palīdzības, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Eksperta atzinumā konstatēts, ka bērna nāve varēja iestāties no trulas galvas traumas. Šādi miesas bojājumi, iespējams, iegūti vairākas nedēļas pirms nāves iestāšanās un ir pieskaitāmi pie smagiem miesas bojājumiem, kas ir bīstami dzīvībai, norādīja Knīse.

Pamatojoties uz izmeklēšanas gaitā iegūtajiem faktiem, 28.maijā par aizdomās turētajiem atzīti meitenītes aizbildņi. Viņus tur aizdomās par tādas personas apzinātu atstāšanu bez palīdzības, kura atrodas dzīvībai bīstamā stāvoklī un kurai nav iespējas saglabāt sevi mazgadības, vecuma, slimības vai savas nevarības dēļ, ja vainīgajam bijusi iespēja sniegt cietušajam palīdzību un bijis pienākums rūpēties par viņu vai arī vainīgais viņu nostādījis dzīvībai bīstamā stāvoklī.

Par šo nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, arests, piespiedu darbs vai naudas sods līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

Policija norādīja, ka šajā gadījumā bērnam nav bijusi nodrošināta nepieciešamā medicīniskā palīdzība.

Pirmdien krimināllieta nosūtīta Kuldīgas rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret aizdomās turētajiem.

Jau vēstīts, ka Rudbāržu pagastā, kādās mājās, mediķi 7.aprīlī konstatēja 2007.gadā dzimušas meitenītes nāvi.

Policija nopratinājusi vairākus lieciniekus - sociālos darbiniekus, bāriņtiesas pārstāvjus, kaimiņus un ģimenes locekļus. Izmeklēšanas laikā nav iegūts apstiprinājums, ka meitene būtu mirusi vardarbīgā nāvē.

Mirušā bērna aizbildne liecinājusi, ka meitenīte bijusi ļoti kustīga, daudz kritusi, turklāt viņai bijušas veselības problēmas, tostarp lēkmes, kuru laikā pastāv iespēja savainot sevi un kas var izskaidrot konstatētos sasitumus. Arī liktenīgajā dienā meitenītei sākusies šāda lēkme, kas ilgi nav pārgājusi, tādēļ izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Diemžēl mediķi ieradušies par vēlu un konstatējuši, ka meitene jau ir mirusi, iepriekš klāstīja Knīse.

Policija uzsvēra, ka ģimenē aug vēl divi bērni. Viņi atzinuši, ka ģimenē visi izturas ar mīlestību, arī no pārējiem aptaujātajiem saņemtas pozitīvas atsauksmes par ģimeni.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas