Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, aģentūru LETA

informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada septembrī VP Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka Kurzemē, kādā īpašumā ir vērsta seksuāla vardarbība pret pilngadīgu jaunieti.

Kā stāsta Šeršņova, pēc cietušās personas paziņojuma saņemšanas VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas notikuma vietā uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja vīrieti un par notikušo sāka kriminālprocesu.

Policija noskaidrojusi, ka vīrietis, kurš jaunieti iepazinis vien tajā vakarā, izmantoja viņas bezpalīdzības stāvokli un pret viņas gribu veica ar viņu seksuāla rakstura darbības nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušās ķermeni.

Šeršņova norāda, ka jauniete atzīta par īpaši aizsargājamu cietušo, kas ir persona, kura cietusi no noziedzīga nodarījuma, kas vērsts pret personas tikumību vai dzimumneaizskaramību. Vīrietis iepriekš nav sodīts un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā. Patlaban kriminālprocess ir nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai, sacīja Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no četriem līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa, piebilda Šeršņova.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas