Rosina sākt kriminālvajāšanu pret kurzemnieku par seksuālu vardarbību pret mazgadīgu zēnu

Valsts policija rosinājusi sākt kriminālvajāšanu pret kurzemnieku par seksuālu vardarbību pret mazgadīgu zēnu, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šā gada februāra beigās VP Kurzemes reģiona pārvalde sāka kriminālprocesu, kas pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika kvalificēts pēc Krimināllikuma 160.panta 4.daļas, proti, par seksuāla rakstura darbībām nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar personu, kura nav sasniegusi 16 gadu vecumu, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli un pret cietušā gribu, lietojot vardarbību un izmantojot autoritāti.

Pēc Šeršņovas teiktā, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas izmeklēšanā noskaidroja, ka kāds kurzemnieks vairāku mēnešu laikā veica seksuāla rakstura darbības pret mazgadīgu zēnu. Izmeklēšanā izdevās iegūt pierādījumus par vairākām noziedzīgu nodarījumu epizodēm.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā un ticis sodīts par cita veida noziedzīgiem nodarījumiem. Uz izmeklēšanas laiku vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, sacīja Šeršņova.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šeršņova teica, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču, ja bērns tomēr uzticas un pastāsta to kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, šim cilvēkam ir jāreaģē un jāvēršas pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri.

Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus, un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību, uzsvēra policijas pārstāve.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas